Lenochod, slůně, indický takin nebo kusu liščí: Česká zoo hlásí nové přírůstky

28.03.2020 - Martin Reichman

České a moravské zoologické zahrady hlásí nové přírůstky. Ve zlínské zoo přivítali lenochoda dvouprstého, v Praze slonici, děčínská zoo se může pochlubit odchovem vzácného takina indického a v Brně se radují z roztomilých kusu liščích

<p>V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.</p>

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.


Reklama

Nejstarším přírůstkem je zlínský lenochod – mládě přišlo na svět již v polovině února, zdárně prospívá a podle všech pozorování je ve skvělé kondici. Matkou mláděte je sedmiletá samice jménem Zlínská, která se v zoo narodila a pro kterou to je první potomek. Zahrada chová lenochody dvouprsté od roku 1998, úspěšně zatím odchovala čtyři mláďata.

V děčínské zoologické zahradě se v pondělí 23. března narodilo mládě vzácného takina indického. Na první odchov tohoto druhu kopytníka čekala zoo devět let. Matkou je devítiletá Abby, která do zoo přišla v roce 2013 z chomutovského zooparku, a otcem osmiletý samec Takko, kterého zoo dovezla z estonské zoo v Tallinu v roce 2014.

Také v Brně přivítali nové mládě – ve středu se zde narodil kusu liščí – tento australský vačnatec patří k raritně chovaným druhům. V rámci Evropy je k vidění jen v necelé desítce zoo. V Česku je chován v Jihlavě, Hluboké, a právě v Brně. Pro brněnskou zoo jde o první mládě tohoto druhu v historii.

Pražská zoo se těší z nového přírůstku v Údolí slonů – v pátek 27. března zde porodila indická slonice Tamara. Otcem malé slonice je samec Ankhor. Sloní slečna váží 92 kilogramů, což je pro novorozené samice slona indického průměrná váha. Zoo Praha chová slony od roku 1933 a sloní skupina nyní, po narození mláděte, čítá již osm členů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK, Facebook

  • Zdroj fotografií: ZOO a zámek Zlín - Lešná, Zoo Praha, Zoo Brno, Zoo Děčín

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Kuiperův pás původně 30krát překonával hmotnost naší planety, dnes je však 99 % této hmoty „nezvěstných“.

Vesmír

Britští sapéři stavějí most na západní frontě, 1917

Válka
Věda

Návrat Johannese a Friedricha, synů hraběte ze Stadionu z kavalírské cesty. 

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907