Lenochod, slůně, indický takin nebo kusu liščí: Česká zoo hlásí nové přírůstky

České a moravské zoologické zahrady hlásí nové přírůstky. Ve zlínské zoo přivítali lenochoda dvouprstého, v Praze slonici, děčínská zoo se může pochlubit odchovem vzácného takina indického a v Brně se radují z roztomilých kusu liščích

28.03.2020 - Martin ReichmanNejstarším přírůstkem je zlínský lenochod – mládě přišlo na svět již v polovině února, zdárně prospívá a podle všech pozorování je ve skvělé kondici. Matkou mláděte je sedmiletá samice jménem Zlínská, která se v zoo narodila a pro kterou to je první potomek. Zahrada chová lenochody dvouprsté od roku 1998, úspěšně zatím odchovala čtyři mláďata.

V děčínské zoologické zahradě se v pondělí 23. března narodilo mládě vzácného takina indického. Na první odchov tohoto druhu kopytníka čekala zoo devět let. Matkou je devítiletá Abby, která do zoo přišla v roce 2013 z chomutovského zooparku, a otcem osmiletý samec Takko, kterého zoo dovezla z estonské zoo v Tallinu v roce 2014.

Také v Brně přivítali nové mládě – ve středu se zde narodil kusu liščí – tento australský vačnatec patří k raritně chovaným druhům. V rámci Evropy je k vidění jen v necelé desítce zoo. V Česku je chován v Jihlavě, Hluboké, a právě v Brně. Pro brněnskou zoo jde o první mládě tohoto druhu v historii.

Pražská zoo se těší z nového přírůstku v Údolí slonů – v pátek 27. března zde porodila indická slonice Tamara. Otcem malé slonice je samec Ankhor. Sloní slečna váží 92 kilogramů, což je pro novorozené samice slona indického průměrná váha. Zoo Praha chová slony od roku 1933 a sloní skupina nyní, po narození mláděte, čítá již osm členů.

  • Zdroj textu

    ČTK, Facebook

  • Zdroj fotografií

    ZOO a zámek Zlín - Lešná, Zoo Praha, Zoo Brno, Zoo Děčín


Další články v sekci