Létající bezpečnostní kamera Ring ohlídá domácnost

27.09.2020 - Stanislav Mihulka

Na rozdíl od stacionárních bezpečnostních kamer dokáže kamera Ring Always Home Cam obsáhnout celý byt či dům. Umí totiž létat po uživatelem definované trase

<p>Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.</p>

Domácí kamera Ring Always Home Cam může létat. Za letu pátrá po vetřelcích, kontroluje domácí spotřebiče i zavřená okna.


Reklama

Nevýhodou bezpečnostních kamer může být jejich stacionární umístění. To ale rozhodně neplatí pro novou domácí bezpečnostní kameru od společnosti Ring. Jejich Ring Always Home Cam je součástí malého dronu, který hlídá domácnost za letu. 

Automní kamera Ring Always Home Cam může létat po předem nastavené trase. Za letu sleduje, zda do domácnosti nevnikl vetřelec, nedošlo k nějaké katastrofě, ale také to, zda majitelé zavřeli okna, vypnuli vodu, sporák a další potenciálně riziková domácí zařízení. Kamera je navíc různými důmyslnými mechanismy zajištěná tak, aby se co nejméně snížilo riziko zneužití hackery.

Když je kamera „zaparkovaná“ na zemi, má fyzicky zablokovaný výhled, naopak když letí, nelze ji ovládat manuálně. Létá jen podle předem nastavené trasy. Dalším ochranným prvkem je zvuk, který letící kamera vydává, nehrozí tudíž, že by s ní někdo nepozorovaně manipuloval v době, kdy jsou majitelé doma. Zároveň má rotory pohonu pod krytem a je vybavená algoritmy pro vyhýbání se překážkám.

TIP: V novém bezpečnostním systému pro dům hraje klíčovou roli dron s kamerou

Na druhou stranu, kritici technologie upozorňují, že kamera Ring Always Home Cam i tak přináší pro uživatele určitá bezpečnostní rizika. Například nedávno vyšlo najevo, že v některých amerických městech se Ring domluvil s policií, že za jistých okolností poskytne soukromá videa a zvukové nahrávky uživatelů policii. Ring sice ujišťuje, že to bude vždy jen po souhlasu uživatele, podobná zjištění ale klidu nepřidají.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Ring

  • Zdroj fotografií:

    Ring

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počet sebevražd je stále vysoký

Věda

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír
Zajímavosti

Afgánská kvalita 

Heroin sice patří k opioidům z předchozí skupiny a je odvozen od morfinu, ale jeho příběh je trochu jiný. Jeho užívání má předlouhou historii, včetně „legální fáze“, kdy byl volně podáván jako dětský lék proti kašli. Riziko vytvoření závislosti je prakticky stoprocentní, často jako navazující fáze po předchozím zneužívání opioidů. Neméně extrémní rizika nese zneužívání heroinu pro individuální zdraví, a to vysokou mortalitou uživatelů – ať už skrze předávkování, infekce, selhání srdce, onemocnění ledvin, jater a záněty žaludku.

V současnosti je heroin celospolečensky závadnou drogou, především kvůli tomu, jak masivní sítě organizovaného zločinu stojí za jeho výrobou, pašováním a distribucí. Jen pro zajímavost: Přibližně 95 % současné produkce heroinu vzniká v Afghánistánu. Počty závislých se vzhledem k ilegální podstatě heroinu těžko odhadují (asi 3–7 milionů), počty předávkovaných/mrtvých se pohybují okolo 530 000 (v roce 2017). (foto: Shutterstock)

Zajímavosti
Vesmír

Sopranistka Jindřiška Rettigová (1813–1854).

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907