Mají 11 dětí, přesto si k jejich pojmenování vystačili jen se čtyřmi písmeny

26.10.2021 - Martin Reichman


Reklama

Gwenny Blanckaert a Marino Vaneeno jsou hrdými rodiči jedenácti dětí – sedmi dívek a čtyř chlapců. Všechna jejich dítka mají čtyřpísmenná jména a všechna jsou sestavená ze čtyř stejných písmen – A, E, L a X.

První dvě dítka dostala jména Alex a Axel. Pro jména devíti dalších si pak Gwenny a Marino vystačili se stejnou čtveřicí písmen. – A, E, L a X. Jejich potomci se jmenují Xela, Lexa, Xael, Xeal, Exla, Leax, Xale, Elax a Alxe. Na jaře příštího roku čeká pár další přírůstek a ani jeho jméno nebude žádným překvapením. Vzhledem k tomu, že čtyři písmena umožňují 24 různých kombinací, mají na výběr ještě dalších 13 variant křestního jména.

TIP: Pár ve Švédsku chtěl pro syna jméno Vladimir Putin, úřady to zamítly

Podle rodičů není výběr jména až tak složitý, jak by se možná mohlo zdát. Jinak se prý ale na věc dívají učitelé, zvlášť když hned pět dětí Gwenny a Marina navštěvují stejnou školu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907