Mexické úřady prodaly v dražbě luxusní hodinky vyrobené z částí Titaniku

06.08.2019 - Martin Reichman

<p>Ve výřezu Jorge Eduardo Costilla Sánchez, přezdívaný „El Coss“.</p>

Ve výřezu Jorge Eduardo Costilla Sánchez, přezdívaný „El Coss“.


Reklama

Více než 2 tisíce luxusních předmětů, zabavených příslušníkům mexických drogových kartelů, nabídly mexické úřady ve veřejné dražbě. Vedle drahých kamenů a šperků se v aukci objevily i hodinky vyrobené z částí trupu potopeného zaoceánského parníku Titanik. Původním majitelem hodinek vyrobených švýcarskou hodinářskou firmou Romain Jerome, byl vůdce drogového kartelu Jorge Eduardo Costilla Sánchez, přezdívaný „El Coss“. Ten byl zatčen před 7 lety a v současné době čeká na soud ve Spojených státech, kam byl v roce 2015 z Mexika vydán.

TIP: Nový aukční rekord: Nejdražší hodinky světa se prodaly za 270 milionů korun!

Hodinky zakoupil za 8 724 dolarů (v přepočtu zhruba 200 tisíc korun) klenotník Carlos González. Podle všeho šlo o dobrý obchod – nejlepší hodinky z limitované edice Titanic DNA se prodávají za více desetinásobek vydražené částky. Výtěžek aukce zabavených předmětů má sloužit k financování charitativních projektů především v chudinských částech Mexico City.

Reklama

  • Zdroj textu:

    El Democrata

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Romain Jerome

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907