Mezinárodní cenu za ekologický produkt pro rok 2021 získalo elektrokolo z 3D tiskárny

27.05.2021 - Zuzana Rychlá


Reklama

Oceněním Green Product Award pro rok 2021 se může pochlubit elektrokolo z dílny německého výrobce jízdních kol Urwahn Bikes. Jejich městské elektrokolo Platzhirsch uspělo v konkurenci 1 461 účastníků z 51 zemí celého světa. Porotci ocenili zejména design výrobku, jeho udržitelnost a inovativní přístup – rám kola je vyrobený z chrom-molybdenové oceli pomocí 3D tisku.

TIP: Čechie v novém hávu: 3D nádech motocyklové legendy

Platzhirsch je vybavené elektromotorem s točivým momentem 40 Nm a akumulátorem s kapacitou 350 Wh, který umožňuje maximální dojezd 80 kilometrů. Pro delší trasy lze na místo obvykle vyhrazené cyklistickým lahvím doplnit druhý 208 Wh akumulátor, který prodlouží dojezd o dalších 60 kilometrů. Elektrokolo je vybavené předními a zadními světlomety, které jsou integrované přímo v řídítcích a sedlovce a zabezpečené magnetickým systémem HexLox. Cena elektrokola Platzhirsch (v závislosti na výbavě a doplňcích) startuje na 4 999 euro (v přepočtu zhruba 125 tisíc korun).

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907