Místo poslední výplaty dostal bývalý zaměstnanec 90 tisíc mincí umazaných od oleje

06.07.2021 - Vilém Koubek

Svou poslední výplatu objevil bývalý zaměstnanec autoservisu na příjezdové cestě u domu – v podobě hromady centů zamazaných od oleje

<p>Andreas Flaten dostal svou poslední výplatu 915 dolarů v centových mincích. Doufá, že mezi nimi objeví i nějakou sběratelskou raritu.</p>

Andreas Flaten dostal svou poslední výplatu 915 dolarů v centových mincích. Doufá, že mezi nimi objeví i nějakou sběratelskou raritu.


Reklama

Než loni v listopadu odešel Andreas Flaten ze zaměstnání v autoservisu, nepohodl se s bývalým chlebodárcem Milesem Walkerem, který mu odmítl dát poslední výplatu. Po měsících Flatenovy marné snahy získat zbytek mzdy však majitel firmy ustoupil a dlužnou odměnu mu doručil: Na příjezdovou cestu před jeho domem vysypal 91 515 mincí zamazaných od oleje i s výplatní páskou. Bývalý Flatenův šéf Walker odmítl celou záležitost blíže komentovat. „Dostal zaplaceno, a to je vše na čem záleží,“ uvedl pouze. 

TIP: Naštvaný Američan zaplatil daně v mincích: Vážily 700 kilogramů

Bývalý zaměstnanec se nicméně zlovůlí šéfa odmítá trápit. Podle svých slov je rád, že peníze dostal, a zatímco jednotlivé mince čistí, hřeje ho představa, jak se Walker kvůli své pomstě nadřel. Incident má ale podle něj i svou světlou stránku – je totiž pravděpodobné, že v kupě mincí objeví i nějakou sběratelskou raritu. Ostatně na jeden ceněný cent z roku 1937 již prý narazil

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907