Místo poslední výplaty dostal bývalý zaměstnanec 90 tisíc mincí umazaných od oleje

06.07.2021 - Vilém Koubek

Svou poslední výplatu objevil bývalý zaměstnanec autoservisu na příjezdové cestě u domu – v podobě hromady centů zamazaných od oleje

<p>Andreas Flaten dostal svou poslední výplatu 915 dolarů v centových mincích. Doufá, že mezi nimi objeví i nějakou sběratelskou raritu.</p>

Andreas Flaten dostal svou poslední výplatu 915 dolarů v centových mincích. Doufá, že mezi nimi objeví i nějakou sběratelskou raritu.


Reklama

Než loni v listopadu odešel Andreas Flaten ze zaměstnání v autoservisu, nepohodl se s bývalým chlebodárcem Milesem Walkerem, který mu odmítl dát poslední výplatu. Po měsících Flatenovy marné snahy získat zbytek mzdy však majitel firmy ustoupil a dlužnou odměnu mu doručil: Na příjezdovou cestu před jeho domem vysypal 91 515 mincí zamazaných od oleje i s výplatní páskou. Bývalý Flatenův šéf Walker odmítl celou záležitost blíže komentovat. „Dostal zaplaceno, a to je vše na čem záleží,“ uvedl pouze. 

TIP: Naštvaný Američan zaplatil daně v mincích: Vážily 700 kilogramů

Bývalý zaměstnanec se nicméně zlovůlí šéfa odmítá trápit. Podle svých slov je rád, že peníze dostal, a zatímco jednotlivé mince čistí, hřeje ho představa, jak se Walker kvůli své pomstě nadřel. Incident má ale podle něj i svou světlou stránku – je totiž pravděpodobné, že v kupě mincí objeví i nějakou sběratelskou raritu. Ostatně na jeden ceněný cent z roku 1937 již prý narazil

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

Kruh života 

Javier Murcia | Chování  | 2. místo

Útok zachycený na snímku předvídal Javier Murcia dlouho před tím, než k němu došlo. Všiml si totiž zřejmě nemocného pyskouna zelenavého, jak těžkopádně plave směrem k porostu, kde se ukrýval dravý kanic písmenkový. Samotný výpad trval doslova pouhý okamžik a predátor byl poté natolik zaměstnaný polykáním kořisti, že se k němu potápěč dostal takřka na dosah ruky. (foto: Underwater Photographer Of The Year 2022, © Javier Murcia)

Revue

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vizualizace polární záře tančící v atmosféře rudé planety. (foto: Shutterstock)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907