Naštvaný Američan zaplatil daně v mincích: Vážily 700 kilogramů

19.02.2017 - Vilém Koubek

Na protest proti přebujelé byrokracii zaplatil americký podnikatel své daně bezmála 300 tisíci drobných mincí


Reklama

K drastickému řešení se Američan Nick Stafford uchýlil poté, co chtěl na dopravním inspektorátu zaregistrovat tři vozidla, ale tvrdě narazil na nepřekonatelnou zeď byrokracie. Když se později konečně dostal do kontaktu s požadovaným oddělením, bylo mu sděleno, že dané pracoviště nemá jednání s veřejností v popisu práce.

Znechucený Nick proto podal na inspektorát trestní oznámení a zároveň na protest zaplatil své daně takřka 300 tisíci drobných mincí o celkové váze přes 700 kilogramů. Na pokladnu je dovezl v pětici zahradních koleček a sedm hodin trvalo, než si úředníci své drobné přepočítali…

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907