Morbidní zábava: Japonský park zval bruslaře na zamrzlé ryby

10.01.2017 - Vilém Koubek

Vedení zábavního parku v japonském městě Kitakjúšú se rozhodlo, že by si lidé rádi zabruslili na „momentce z oceánu“ – a tak nechalo v kluzišti zamrznout ryby


Reklama

Když japonský zábavní park Space World lákal zájemce na jedinečnou atrakci, jež nemá ve světě obdoby, jen málokdo by si asi představil, že se bude jednat o kluziště plné mrtvých ryb. V „oceánové momentce“ zamrzlo celkem pět tisíc živočichů, přičemž některé autoři podivného díla naaranžovali do různých obrazců, zatímco jiní měli vypadat přirozeně.

Ani umělecký záměr však Space World neochránil před vlnou nevole, která se proti němu zvedla na internetu i v reálném světě. Vedení se sice zkusilo obhájit tvrzením, že všechny ryby nakoupilo na trhu již mrtvé, nicméně nakonec muselo atrakci zavřít a veřejně se omluvit.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907