Mrazivý extrém: Skupina Britů si vyzkoušela volné potápění v Antarktidě

13.06.2016 - Martin Reichman

Trojice Britů si vyzkoušela extrémní verzi freedivingu. Bez dýchacích přístrojů se vydali vstříc mrazivým vodám Antarktidy


Reklama

Freediving, neboli volné potápění, je považováno za extrémní sportovní disciplínu. Ti nejlepší z nejlepších dokáží na jedno nadechnutí strávit pod vodou více než 4 minuty a sestupují až do stometrových hloubek. Světovým rekordmanem v této disciplíně (v kategorii volný ponor – bez přístrojů s možností ručkování po laně) je novozélanďan William Trubridge, který se letos na Bahamách dokázal na jedno nadechnutí potopit do hloubky 122 metrů.

Samostatnou kapitolou mezi freedivery jsou milovníci mrazivých extrémů. Pouze desítka odvážlivců si v minulosti troufla vydat se pod hladinu mrazivých vod Antarktidy. Nedávno se k nim připojila i trojice odvážných Britů.

Freedive Antarctica 2016 Trailer from Allium Group on Vimeo.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907