Na co se bude spoléhat britská armáda? Robotické vážky a laserové zbraně

14.08.2016 - Stanislav Mihulka

Britské ministerstvo obrany věří mikrodronům, laserům a virtuální realitě


Reklama

Britské ministerstvo obrany prozradilo, s jakými technologiemi blízké budoucnosti počítá pro své vojáky. Plány britské armády zahrnují robotické vážky, laserové zbraně a tréninkové simulátory s virtuální realitou.

Drobné drony, které připomínají vážky, by měly výtečně manévrovat ve velkých rychlostech a zkoumat přitom bojiště, hlavně v městském prostředí. Další roboti a drony zase budou hledat nebezpečné chemické látky.

TIP: Americká armáda chce testovat 3D tištěné drony. Vojáci si je vytisknou přímo v akci

Britští vojáci by měli dostat k dispozici laserové zbraně nové generace, s nimiž budou řešit ohrožení ze vzduchu – rakety, drony nebo letadla. Na bojové nasazení je budou připravovat sofistikované simulátory s virtuální realitou.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    MoD

  • Zdroj fotografií: MoD / Close Air Solutions

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907