Na výstavě modelů z kostek lego je k vidění Titanic i tenistka Navrátilová

05.01.2017 - redakce 100+1

Do Prahy zavítala výstava modelů z kostek stavebnice Lego, kterou na Výstaviště v Holešovicích přivezli polští pořadatelé. Hlavním lákadlem jsou pětimetrový model lodi Titanic a socha bývalé tenistky Martiny Navrátilové


Reklama

Do části Křižíkova pavilonu pořadatelé patnácti kamiony přivezli více než stovku modelů postavených z pěti milionů kostek. Vedle Titaniku, na který se spotřebovalo půl milionu prvků, je tu vystaven například model budovy opery v Sydney nebo zvedacího mostu přes řeku Temži v Londýně. Řada exponátů je spojena s filmovými Hvězdnými válkami.

Vedle zábavy může výstava sloužit ke vzdělávání, je na ní mimo jiné interaktivní mapa Evropy. Socha české rodačky Navrátilové doplnila uličku slavných sportovců, která má děti seznamovat se sportovními vzory. K Praze je vystaven ještě model polského útočníka fotbalového Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského.

Možnost prohlédnout si stavby z kostiček lego mají lidé na řadě dalších míst. V předchozích čtyřech letech se v Lipně nad Vltavou konala Kostkománie. Její pátý ročník se uskuteční od 1. dubna do konce června v pražských Letňanech, pořadatelé slibují stovky staveb z 15 milionů kostek.

Výstava v Holešovicích bude otevřena minimálně do 1. února, ale jedná se o jejím prodloužení. Vstupné se v závislosti na dni v týdnu i denní době pohybuje od 160 do 240 korun na osobu.

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Symboly ďábelského zacházení s černošskými otroky byly karabáč z hroší kůže a usekané ruce.

Historie

Samice s mláďaty se brzy ráno vracejí z plantáže zpět do pralesa. Překonat strmý příkop pomáhají mláďatům pošťuchováním choboty.

Příroda
Zajímavosti
Vesmír

Pětikilometrový kráter v Ora Banda vznikl po dopadu tělesa o průměru až 200 metrů.

Věda

Žralok bělavý (zvaný též žralok býčí) je mohutný a velký druh žraloka, známý svým nepředvídatelným a často velice agresivním chováním.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907