Na výstavě modelů z kostek lego je k vidění Titanic i tenistka Navrátilová

05.01.2017 - redakce 100+1

Do Prahy zavítala výstava modelů z kostek stavebnice Lego, kterou na Výstaviště v Holešovicích přivezli polští pořadatelé. Hlavním lákadlem jsou pětimetrový model lodi Titanic a socha bývalé tenistky Martiny Navrátilové


Reklama

Do části Křižíkova pavilonu pořadatelé patnácti kamiony přivezli více než stovku modelů postavených z pěti milionů kostek. Vedle Titaniku, na který se spotřebovalo půl milionu prvků, je tu vystaven například model budovy opery v Sydney nebo zvedacího mostu přes řeku Temži v Londýně. Řada exponátů je spojena s filmovými Hvězdnými válkami.

Vedle zábavy může výstava sloužit ke vzdělávání, je na ní mimo jiné interaktivní mapa Evropy. Socha české rodačky Navrátilové doplnila uličku slavných sportovců, která má děti seznamovat se sportovními vzory. K Praze je vystaven ještě model polského útočníka fotbalového Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského.

Možnost prohlédnout si stavby z kostiček lego mají lidé na řadě dalších míst. V předchozích čtyřech letech se v Lipně nad Vltavou konala Kostkománie. Její pátý ročník se uskuteční od 1. dubna do konce června v pražských Letňanech, pořadatelé slibují stovky staveb z 15 milionů kostek.

Výstava v Holešovicích bude otevřena minimálně do 1. února, ale jedná se o jejím prodloužení. Vstupné se v závislosti na dni v týdnu i denní době pohybuje od 160 do 240 korun na osobu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČTK

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pavoučí samečci udělají takřka cokoliv, aby neskončili na pomyslném oltáři lásky. Ne vždy se jim to ale podaří. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ostrov Trindade v jižním Atlantiku. (foto: Wikimedia Commons, Simone MarinhoCC BY-SA 3.0)

Věda

Zvracející muž nakažený žlutou zimnicí, knižní ilustrace z roku 1892. Spolu s malárií a ankylostomózou se žlutá zimnice považuje za největšího zabijáka tropů. (zdroj: Wikimedia Commons, Metropolitan Museum of ArtCC0 1.0)

Historie

Mléčná dráha je plná hvězdných proudů. (ilustrace: NASA/JPL-CALTECH, R. HurtCC BY 4.0)

Vesmír

Nejstarší dechový nástroj nalezený v Číně je starý přibližně 10 tisíc let. (foto: Wikimedia Commons, Gary ToddCC0 1.0)

Zajímavosti

Rakety Pershing II připravené k odpálení na výcvikové základně Fort Bliss v Texasu, leden 1987. (foto: Wikimedia Commons, The National Archives at College Park, CC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907