Na výstavě modelů z kostek lego je k vidění Titanic i tenistka Navrátilová

Do Prahy zavítala výstava modelů z kostek stavebnice Lego, kterou na Výstaviště v Holešovicích přivezli polští pořadatelé. Hlavním lákadlem jsou pětimetrový model lodi Titanic a socha bývalé tenistky Martiny Navrátilové

05.01.2017 - redakce 100+1Do části Křižíkova pavilonu pořadatelé patnácti kamiony přivezli více než stovku modelů postavených z pěti milionů kostek. Vedle Titaniku, na který se spotřebovalo půl milionu prvků, je tu vystaven například model budovy opery v Sydney nebo zvedacího mostu přes řeku Temži v Londýně. Řada exponátů je spojena s filmovými Hvězdnými válkami.

Vedle zábavy může výstava sloužit ke vzdělávání, je na ní mimo jiné interaktivní mapa Evropy. Socha české rodačky Navrátilové doplnila uličku slavných sportovců, která má děti seznamovat se sportovními vzory. K Praze je vystaven ještě model polského útočníka fotbalového Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského.

Možnost prohlédnout si stavby z kostiček lego mají lidé na řadě dalších míst. V předchozích čtyřech letech se v Lipně nad Vltavou konala Kostkománie. Její pátý ročník se uskuteční od 1. dubna do konce června v pražských Letňanech, pořadatelé slibují stovky staveb z 15 milionů kostek.

Výstava v Holešovicích bude otevřena minimálně do 1. února, ale jedná se o jejím prodloužení. Vstupné se v závislosti na dni v týdnu i denní době pohybuje od 160 do 240 korun na osobu.

  • Zdroj textu

    ČTK

  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci