Nákupy přes internet: V Japonsku lze pořídit i buddhistického mnicha

09.04.2016 - redakce 100+1

Žijeme v době, kdy si můžeme takřka všechno objednat přes internet a nechat si to dopravit až domů – v Japonsku si lze objednat například buddhistického mnicha


Reklama

Tokijská společnost Minrevi Co. uzavřela s japonskou pobočkou Amazonu smlouvu, díky níž si teď mohou lidé v zemi vycházejícího slunce objednat po internetu návštěvu buddhistického mnicha. Přibližně za 7 000 Kč, což zahrnuje náklady na cestu a příspěvek chrámu, zavítá do domácnosti duchovní a podle přání provede pohřební obřad či jiný rituál. Do projektu se již zapojilo přes 400 buddhistických mnichů a společnost Minrevi Co. eviduje další stovku zájemců.

Duchovní útěcha ve slevě

Zatímco část veřejnosti se bouří a tvrdí, že jde o komercializaci náboženství, společnost Minrevi se brání, že za tak nízký poplatek nemůže být o „prodávání“ víry řeč - mediánový příjem v Japonsku dosahuje asi 83 000 Kč a cena za návštěvu duchovního tak opravdu představuje spíše drobný výdaj.

Podobné služby za úplatu nabízejí ale i některé buddhistické chrámy. Jejich služby jsou ale v porovnání s online nabídkou výrazně dražší – srovnatelný balíček mnišských služeb vychází až 3× dráž, za nákladné pohřební menu si duchovní účtují až 200 tisíc korun (milion jenů).

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost, mashable.com

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Paul Newman, coby Frajer Luke. Obdiv spoluvězňů si získává nejen svým postojem k životu, ale také třeba vítězstvím v sázce o snědení padesáti vajec.

Revue

Palác Topkapi – tradičně zde sídlili vládci osmanské říše

Historie

Kančil stříbrohřbetý pózuje ve vietnamském pralese

Věda

Nejnovější start SpaceX na mysu Canaveral

Vesmír

Německá motospojka na východní frontě se občerstvuje u místních obyvatel

 

Válka

Kam asi udeří příště?

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907