Reklama


Narodil se Armand Peugeot, zakladatel slavné automobilky

Armand Peugeot (1849-1915) -<p>Armand Peugeot (1849-1915)</p>
Armand Peugeot (1849-1915) -

Armand Peugeot (1849-1915)

26 . 3 . 1849

Reklama

Podnikatelské aktivity rodiny Peugeotových sahaly hluboko do středověku a v následujících staletích byly víc a víc rozvíjeny. Když se ocelářskému magnátovi Émile Peugeotovi narodil 26. března 1849 syn Armand, dostal do kolébky ideální podmínky pro budoucí kariéru.

Všechno začalo roku 1881 v anglickém městě Leeds, kam Armand odjel na stáž. Právě zde se seznámil s novinkami týkajícími se jízdních kol, které ho inspirovaly. První kolo vyrobila firma Peugeot Fréres Aînés roku 1882 a po úspěchu na Světové výstavě vzrostla poptávka po tomto dopravním prostředku natolik, že si Armand mohl v Paříži otevřít vlastní obchod. A od dvou kol už byl jen krok k trojkolce a následně klasickému automobilu, který se důstojným znakem lva pyšní dodnes.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vikingové pobřeží Severní Ameriky nikdy neosídlili trvale. Země byla příliš vzdálená a nepřátelská.

Zajímavosti

Prvním Čechem, který se umístil na stupních vítězů na olympijských hrách, byl v roce 1900 František Janda Suk.

Historie

I když se nemusíme obávat nedostatku kyslíku, lidstvo by se mělo velmi zamyslet nad znečišťováním atmosféry; jedy, které se už dnes na mnoha místech nacházejí, totiž člověka zahubí snáz než pokles koncentrace životodárného plynu.

Věda

Včely si při sběru nektaru musí zapamatovat charakteristické rysy jednotlivých květin. U květů některých citrusů jim tento úkol usnadňuje obsažený kofein

Příroda
Vesmír
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907