Narodil se císař Maxmilián II. Habsburský

- Redakce 100+1 historie

<p>Maxmilián II. (31. července 1527 Vídeň – 12. října 1576 Řezno) byl císař římský, král český, uherský, markrabě moravský a arcivévoda rakouský. Vlády se ujal po smrti svého otce Ferdinanda I. v červenci 1564.</p>

Maxmilián II. (31. července 1527 Vídeň – 12. října 1576 Řezno) byl císař římský, král český, uherský, markrabě moravský a arcivévoda rakouský. Vlády se ujal po smrti svého otce Ferdinanda I. v červenci 1564.

31 . 7 . 1527

Reklama

Zatímco jeho otec uplatňoval po porážce stavovského povstání vládu tvrdé ruky, Maxmilián, narozený 31. července 1527, usiloval o smířlivější politiku. Snaha o stabilitu v rozlehlém soustátí byla motivována nejen mírnou povahou, ale také osmanskou hrozbou na východě země.

TIP: Stínový král: Proč za sebe Maxmilián II. nechával rozhodovat jiné?

Ani v rámci monarchie neměl panovník jednoduchou pozici. Náboženské klima bylo stále horkou lávou. Katolíci a protestanté adresovali králi své požadavky a Maxmilián musel balancovat mezi dobrými vztahy s Římem a klidem na domácí půdě. Co se ale dařilo udržet otci, propuklo naplno za panování jeho synů. Byli to právě Rudolf a Matyáš, jež přihlíželi úsvitu náboženské války, která zasáhla celou Evropu.  

 

  • Zdroj textu:

    Wikipedie

  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

Vypadal takhle nějak mladý Mars?

Vesmír

EHang 216F předvádí hašení požáru ve výškové budově.

Věda

Jak dosvědčuje i tento snímek, vylézt na nízké větve stromů není pro gepardy až takový problém.

Příroda

Bariéra se skládá z desíti ocelových bran – šesti zvedacích a čtyř padacích –, které protínají řeku v úseku, jenž měří 520 metrů na šířku.

Zajímavosti

Konstantin a Metoděj

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907