Reklama


Narodila se Anne Brontëová, spisovatelka ve stínu slavnějších sester

Anne Brontëová (1820-1849) -<p>Anne Brontëová (1820-1849)</p>
Anne Brontëová (1820-1849) -

Anne Brontëová (1820-1849)

17 . 1 . 1820

Reklama

Anne byla nejmladší ze slavného rodinného klanu sester Brontëových, stejně pohledná i neméně talentovaná. Přesto stál benjamínek, narozený 17. ledna 1820, po celý život v pozadí, odkud sledoval literární úspěchy Charlotte a Emily, zatímco o jeho práci nejevili nakladatelé zájem.

Ve své tvorbě se Anne zaměřila především na nelehké ženské osudy. Tato pochmurná tematika jí nebyla cizí - matka zemřela jen rok po jejím narození, další dvě sestry podlehly tuberkulóze už v dětství a stejně tak ona spolu s Charlotte a Emily bojovaly s plicními neduhami. Definitivní zvrat v jejím životě znamenala smrt bratra Patricka Branwella, kterému se stala osudným láska k alkoholu. Ještě než se její zdraví podlomilo docela, stihla se Anne inspirovat jeho osudem, který promítla na stránky svého posledního románu The Tenant Of Wildfell Hall. Zemřela roku 1849 na pobřeží svého milovaného Scarborough, kam se odjela léčit z tuberkulózy.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Japonská sonda Hajabusa 2 u asteroidu Ryugu.

Vesmír

Diamantový kopeček

Black Diamond
podnik: Scoopi Café | cena: 18 407 Kč

Nejdražší kopeček zmrzliny vám naservírují v dubajském podniku Scoopi Café, a to aniž by pochutina předtím čekala v mrazáku – na počkání ji tam vyrábějí pomocí tekutého dusíku. Základ delikatesy, jež dostala jméno Black Diamond, tvoří vanilkové lusky dovezené z Madagaskaru. Jedinečnost dál dotváří nejdražší šafrán planety pěstovaný v Íránu a hoblinky černých lanýžů z italské oblasti Alba. Kopeček se sype vločkami 23karátového zlata a podává se v ručně vyrobené misce Versace a se stříbrnou lžičkou – obojí si přitom můžete nechat. 

Revue

Při ekologickém pohřbu vznikne hromada kvalitní zeminy, do které je možné zasadit strom, či jinak uctít mrtvého.

Věda
Historie

B-52 Stratofortress útočí na cíle ve Vietnamu

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907