Reklama


Nečekaná nehoda: Texasan usekl hlavu chřestýši, ta ho pak uštkla

09.06.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Chřestýš se svým chřestidlem</p>

Chřestýš se svým chřestidlem


Reklama

Jak ví každý milovník kovbojek, v Texasu není problém potkat chřestýše. Jistý pan Sutcliffe nedávno narazil na jednoho přes metr dlouhého a duchapřítomně mu usekl hlavu. Pak ale udělal chybu, když useknutou hlavu sebral, aby ji vyhodil...

K jeho překvapení ho totiž oddělená hlava chřestýše vší silou uštknula potenciálně smrtelnou dávkou jedu. Sutcliffe byl nějaký čas na pokraji smrti, ale letecký převoz do nemocnice a 26 dávek protijedu mu nakonec zachránilo život.

TIP: Jako magie: Jedy ještěrů a hadů by mohly poskytnout léky na infarkt a mrtvici

Podle oslovených expertů jde o klasickou chybu, kterou lidé v kontaktu s hady dělají. Tělo hadů totiž funguje jinak, než tělo savců, s nímž máme mnohem větší zkušenosti.

Pokud totiž dojde k oddělení hlavy hada od těla, často se stává, že se hlava i tělo dál pohybují. Podle některých zpráv to může trvat až 12 hodin. Ve Spojených státech chřestýši každým rokem uštknou asi 7 tisíc lidí. Nebývá to legrace a uštknutý člověk by měl okamžitě vyhledat pomoc. Každý rok v průměru 5 až 12 uštknutých zemře.

 

  • Zdroj textu:

    Gizmodo

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z lovce kořistí

mumifikovaný pes
kde: USA | muzeum: Southern Forest World

Psal se zhruba rok 1960, když se jistý pes při lovu vrhl za kořistí do díry v kořenech kaštanu. Nora, kterou objevil, navazovala na dutinu uvnitř kmene, a tak se chlupáč jal šplhat. Jenže po osmi a půl metrech se prostor zúžil a z lovce se stala kořist. Uvězněné zvíře se nedokázalo zachránit a nakonec uhynulo žízní. Třísloviny, jež dřevo kaštanu vylučuje, se postaraly o konzervaci mršiny, takže když nebohého psa v roce 1980 našli pracovníci dřevařské společnosti Kraft Corporation, připomínal mumii. Objev pak věnovali muzeu Southern Forest World v americké Georgii a jeho zaměstnanci začali zvířeti přezdívat „stuckie“ – od slova „stuck“, tedy „uvíznout“.

Zajímavosti

Z Rudolfa vyrostl inteligentní a vzdělaný mladý muž

Historie
Reklama

Hydronaut bude přesně simulovat podmínky v kosmu – ani na jeho palubě nesmí dojít k žádné chybě.

Zajímavosti

Emma Haruka Iwao

Věda

Start nosné rakety Delta 4 se satelitem WGS-10 

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907