Reklama


Nečekaná nehoda: Texasan usekl hlavu chřestýši, ta ho pak uštkla

09.06.2018 - Stanislav Mihulka

<p>Chřestýš se svým chřestidlem</p>

Chřestýš se svým chřestidlem


Reklama

Jak ví každý milovník kovbojek, v Texasu není problém potkat chřestýše. Jistý pan Sutcliffe nedávno narazil na jednoho přes metr dlouhého a duchapřítomně mu usekl hlavu. Pak ale udělal chybu, když useknutou hlavu sebral, aby ji vyhodil...

K jeho překvapení ho totiž oddělená hlava chřestýše vší silou uštknula potenciálně smrtelnou dávkou jedu. Sutcliffe byl nějaký čas na pokraji smrti, ale letecký převoz do nemocnice a 26 dávek protijedu mu nakonec zachránilo život.

TIP: Jako magie: Jedy ještěrů a hadů by mohly poskytnout léky na infarkt a mrtvici

Podle oslovených expertů jde o klasickou chybu, kterou lidé v kontaktu s hady dělají. Tělo hadů totiž funguje jinak, než tělo savců, s nímž máme mnohem větší zkušenosti.

Pokud totiž dojde k oddělení hlavy hada od těla, často se stává, že se hlava i tělo dál pohybují. Podle některých zpráv to může trvat až 12 hodin. Ve Spojených státech chřestýši každým rokem uštknou asi 7 tisíc lidí. Nebývá to legrace a uštknutý člověk by měl okamžitě vyhledat pomoc. Každý rok v průměru 5 až 12 uštknutých zemře.

 

  • Zdroj textu:

    Gizmodo

  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raději se držte na severu

Bogota, Kolumbie

Hlavní a zároveň nejlidnatější kolumbijské město Bogota si sice v poslední době na poli kriminality polepšilo, ale násilné činy pod taktovkou narkomafie z něj stále činí jedno z nejnebezpečnějších měst světa. Hrozbou jsou také časté exploze bomb. V srpnu 2010 zde vybuchla před budovou kolumbijské rozhlasové stanice Caracol Radio bomba umístěná v automobilu. Ten samý rok v říjnu se podařilo odvrátit další bombový útok, jehož cílem měla být budova Národního správního centra. I přes veškerou snahu úřadů jsou zde stále rozšířené únosy civilistů, přičemž únosci pak za jejich propuštění požadují po vládě peníze. Není se tak čemu divit, že nejen Bogota, ale i celá Kolumbie má jednu z nejvyšších úrovní zločinnosti na světě. Pokud se už ale v tomto turisty často navštěvovaném městě ocitnete, snažte se držet v jeho severní části – ta je totiž mnohem bezpečnější než jižní část Bogoty. 

Zajímavosti

Granáty F-1 se dodávaly v bedničkách po 20 kusech

Válka

Vytrvalostní cvičení posiluje tělo i ducha

Věda

Souhvězdí Hydry tvoří 17 hvězd. Z České republiky ho nejlépe spatříme v dubnu

Vesmír
Vesmír

Ženy ve středověku neměly lehké postavení

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907