Nedali jste nám vnuka, zaplaťte: Bizarní soudní spor v Indii

Indičtí rodiče žalují svého syna za to, že jim nedal vnouče. Jako odškodné požadují v přepočtu 15 milionů korun.

16.05.2022 - Martin ReichmanNejen Spojené státy jsou „proslavené“ poněkud bizarními soudními přemi. O podivnosti před soudním stolcem není nouze ani v Indii. Sanjeev a Sadhana Prasadovi podali žalobu na svého vlastního syna pro „duševní újmu“. Rodičovský pár tvrdí, že v průběhu let investovali značné sumy peněz do synova vzdělání a odborné přípravy, finančně mu pomáhali, když nemohl najít práci.

„Vzdali jsme se svých snů, abychom ho vychovali. Dokonce jsme si vzali půjčku na jeho vzdělání. Zaplatili jsme mu pilotní kurz, velkolepou svatbu a líbánky v Thajsku,“ vypočítává otec investice do synova štěstí. Na oplátku od něj očekávali jediné – že jim na stáří „dá vnouče“. „Můj syn je ženatý šest let, ale dítě stále neplánují,“ prohlásil zklamaný otec.

TIP: Jak dlouho trvá doživotí? Americký soud řešil neobvyklou žádost doživotně odsouzeného

Rodičům vadí i všetečné otázky sousedů a známých, které jim podle jejich slov způsobují další bolest. Rodiče proto požadují úhradu nákladů na synovu výchovu ve výši 25 milionů indických rupií (zhruba 7,5 milionu korun) a stejnou částku jako náhradu za způsobenou duševní újmu. Svou žalobu jsou ochotni stáhnout, pokud synova partnerka do roka otěhotní.


Další články v sekci