Nedali jste nám vnuka, zaplaťte: Bizarní soudní spor v Indii

16.05.2022 - Martin Reichman

Indičtí rodiče žalují svého syna za to, že jim nedal vnouče. Jako odškodné požadují v přepočtu 15 milionů korun.


Reklama

Nejen Spojené státy jsou „proslavené“ poněkud bizarními soudními přemi. O podivnosti před soudním stolcem není nouze ani v Indii. Sanjeev a Sadhana Prasadovi podali žalobu na svého vlastního syna pro „duševní újmu“. Rodičovský pár tvrdí, že v průběhu let investovali značné sumy peněz do synova vzdělání a odborné přípravy, finančně mu pomáhali, když nemohl najít práci.

„Vzdali jsme se svých snů, abychom ho vychovali. Dokonce jsme si vzali půjčku na jeho vzdělání. Zaplatili jsme mu pilotní kurz, velkolepou svatbu a líbánky v Thajsku,“ vypočítává otec investice do synova štěstí. Na oplátku od něj očekávali jediné – že jim na stáří „dá vnouče“. „Můj syn je ženatý šest let, ale dítě stále neplánují,“ prohlásil zklamaný otec.

TIP: Jak dlouho trvá doživotí? Americký soud řešil neobvyklou žádost doživotně odsouzeného

Rodičům vadí i všetečné otázky sousedů a známých, které jim podle jejich slov způsobují další bolest. Rodiče proto požadují úhradu nákladů na synovu výchovu ve výši 25 milionů indických rupií (zhruba 7,5 milionu korun) a stejnou částku jako náhradu za způsobenou duševní újmu. Svou žalobu jsou ochotni stáhnout, pokud synova partnerka do roka otěhotní.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907