Nedali jste nám vnuka, zaplaťte: Bizarní soudní spor v Indii

16.05.2022 - Martin Reichman

Indičtí rodiče žalují svého syna za to, že jim nedal vnouče. Jako odškodné požadují v přepočtu 15 milionů korun.


Reklama

Nejen Spojené státy jsou „proslavené“ poněkud bizarními soudními přemi. O podivnosti před soudním stolcem není nouze ani v Indii. Sanjeev a Sadhana Prasadovi podali žalobu na svého vlastního syna pro „duševní újmu“. Rodičovský pár tvrdí, že v průběhu let investovali značné sumy peněz do synova vzdělání a odborné přípravy, finančně mu pomáhali, když nemohl najít práci.

„Vzdali jsme se svých snů, abychom ho vychovali. Dokonce jsme si vzali půjčku na jeho vzdělání. Zaplatili jsme mu pilotní kurz, velkolepou svatbu a líbánky v Thajsku,“ vypočítává otec investice do synova štěstí. Na oplátku od něj očekávali jediné – že jim na stáří „dá vnouče“. „Můj syn je ženatý šest let, ale dítě stále neplánují,“ prohlásil zklamaný otec.

TIP: Jak dlouho trvá doživotí? Americký soud řešil neobvyklou žádost doživotně odsouzeného

Rodičům vadí i všetečné otázky sousedů a známých, které jim podle jejich slov způsobují další bolest. Rodiče proto požadují úhradu nákladů na synovu výchovu ve výši 25 milionů indických rupií (zhruba 7,5 milionu korun) a stejnou částku jako náhradu za způsobenou duševní újmu. Svou žalobu jsou ochotni stáhnout, pokud synova partnerka do roka otěhotní.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907