Nejdelší golfové hřiště je dlouhé 1 365 kilometrů. Jedna hra zde tvá i pět dnů

14.09.2020 - Zuzana Rychlá

<p>Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.</p>

Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.


Reklama

Existují opravdu dlouhá golfová hřiště – některá z nich měří přes sedm kilometrů. Proti golfovému hřišti Nullabor Links jde ale o rozcvičku pro začátečníky. Australské nejdelší golfové hřiště na světě totiž měří úctyhodných 1 365 kilometrů. Golfisté při hře překonají dvě časová pásma a navštíví osmnáct měst podél Eyre Highway, která spojuje západ a jih Austrálie.

Nápad vytvořit extrémně dlouhé golfové hřiště vznikl nad sklenicí piva. Jde vlastně o propojení několika hřišť – k osmi již stávajícím přibylo 11 dalších a vzniklo tak 18jamkové megahřiště s parem 72. Po každé hře následuje zhruba 100 až 150kilometrový přesun na další část. Průměrná vzdálenost mezi jednotlivými jamkami je 66 kilometrů, k té nejvzdálenější ale musí hráči urazit téměř 200 kilometrů.

TIP: Golfový supermaraton napříč Mongolskem: 20 093 odpalů a 1 850 kilometrů

Původně bláznivý nápad láká stále více hráčů. Putování 1 365 kilometrů podél australského pobřeží dává hráčům příležitost poznat australskou kulturu a seznámit se s místními pamětihodnostmi. Podle Alfa Caputa, manažera Nullabor Links absolvovalo kompletní trasu okolo 17 tisíc platících hráčů. Nejméně jednou tolik jich ale podle něj absolvovalo hru „načerno“ bez placení.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907