Nejdelší golfové hřiště je dlouhé 1 365 kilometrů. Jedna hra zde tvá i pět dnů

14.09.2020 - Zuzana Rychlá

<p>Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.</p>

Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.


Reklama

Existují opravdu dlouhá golfová hřiště – některá z nich měří přes sedm kilometrů. Proti golfovému hřišti Nullabor Links jde ale o rozcvičku pro začátečníky. Australské nejdelší golfové hřiště na světě totiž měří úctyhodných 1 365 kilometrů. Golfisté při hře překonají dvě časová pásma a navštíví osmnáct měst podél Eyre Highway, která spojuje západ a jih Austrálie.

Nápad vytvořit extrémně dlouhé golfové hřiště vznikl nad sklenicí piva. Jde vlastně o propojení několika hřišť – k osmi již stávajícím přibylo 11 dalších a vzniklo tak 18jamkové megahřiště s parem 72. Po každé hře následuje zhruba 100 až 150kilometrový přesun na další část. Průměrná vzdálenost mezi jednotlivými jamkami je 66 kilometrů, k té nejvzdálenější ale musí hráči urazit téměř 200 kilometrů.

TIP: Golfový supermaraton napříč Mongolskem: 20 093 odpalů a 1 850 kilometrů

Původně bláznivý nápad láká stále více hráčů. Putování 1 365 kilometrů podél australského pobřeží dává hráčům příležitost poznat australskou kulturu a seznámit se s místními pamětihodnostmi. Podle Alfa Caputa, manažera Nullabor Links absolvovalo kompletní trasu okolo 17 tisíc platících hráčů. Nejméně jednou tolik jich ale podle něj absolvovalo hru „načerno“ bez placení.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907