Nejdelší golfové hřiště je dlouhé 1 365 kilometrů. Jedna hra zde tvá i pět dnů

14.09.2020 - Zuzana Rychlá

<p>Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.</p>

Nullarbor Links - golfové hřiště velké jak celá Británie.


Reklama

Existují opravdu dlouhá golfová hřiště – některá z nich měří přes sedm kilometrů. Proti golfovému hřišti Nullabor Links jde ale o rozcvičku pro začátečníky. Australské nejdelší golfové hřiště na světě totiž měří úctyhodných 1 365 kilometrů. Golfisté při hře překonají dvě časová pásma a navštíví osmnáct měst podél Eyre Highway, která spojuje západ a jih Austrálie.

Nápad vytvořit extrémně dlouhé golfové hřiště vznikl nad sklenicí piva. Jde vlastně o propojení několika hřišť – k osmi již stávajícím přibylo 11 dalších a vzniklo tak 18jamkové megahřiště s parem 72. Po každé hře následuje zhruba 100 až 150kilometrový přesun na další část. Průměrná vzdálenost mezi jednotlivými jamkami je 66 kilometrů, k té nejvzdálenější ale musí hráči urazit téměř 200 kilometrů.

TIP: Golfový supermaraton napříč Mongolskem: 20 093 odpalů a 1 850 kilometrů

Původně bláznivý nápad láká stále více hráčů. Putování 1 365 kilometrů podél australského pobřeží dává hráčům příležitost poznat australskou kulturu a seznámit se s místními pamětihodnostmi. Podle Alfa Caputa, manažera Nullabor Links absolvovalo kompletní trasu okolo 17 tisíc platících hráčů. Nejméně jednou tolik jich ale podle něj absolvovalo hru „načerno“ bez placení.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Autoportrét roveru Curiosity na náhorní plošině Naukluft na úpatí Mount Sharp.

Vesmír

Nesourodá dvojice z Pompejí zahynula strašnou smrtí v pyroklastickém mračnu.

Věda

Landwasserský viadukt je jednokolejný šestiklenbový zakřivený železniční viadukt, který se vine nad švýcarskou říčkou Landwasser a spojuje zastávky Alvaneu a Filisur. Na své jihovýchodní straně ústí do 216 metrů dlouhého Landwasserského tunelu. Viadukt navrhl Alexander Acatos a v letech 1901 až 1902 jej postavila firma Müller & Zeerleder. Stavba, která se nachází ve výšce přes tisíc metrů nad mořem, je 65 metrů vysoká a na délku měří 136 metrů. Od roku 2008 je viadukt součástí kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Revue

Situace zachycená na tomto snímku nebývá příliš často k vidění. Obrázek samice medvěda hnědého s mládětem na zádech má však logické vysvětlení.

Příroda

Interiér londýnské kavárny na přelomu 18. a 19. století. Ženská petice proti pití kávy vylíčila kafaře jako neschopné impotenty.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907