Nejmladší potápěč na světě: Jsou mu tři roky a potápí se do hloubky 10 metrů

28.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Fedor Afonasiev je zřejmě nejmladším potápěčem na světě. Ostatně není divu – oba jeho rodiče jsou profesionálními lektory freedivingu – volného potápění bez dýchacího přístroje. Na jedno nadechnutí prý malý Fedor vydrží pod vodou okolo 20 sekund. Podle rodičů neexistují pro děti žádná omezení a voda je pro ně naprosto přirozeným prostředím. Je však nutné, aby potápění probíhalo pod odborným dohledem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907