Nejtenčí dům v Londýně je na prodej: Má pět pater a vyjde na 27 milionů

08.02.2021 - Martin Reichman

Původně šlo o viktoriánský obchod s klobouky, skladem a obytnými prostory v horních patrech. Dnes je tento superúzký dům v londýnské čtvrti Shepherd's Bush na prodej

<p>Průměrná výška dospělého Angličana je 179 centimetrů, londýnský dům má v nejužších částech jen 167 centimetrů.</p>

Průměrná výška dospělého Angličana je 179 centimetrů, londýnský dům má v nejužších částech jen 167 centimetrů.


Reklama

Anglická metropole je jedním z nejdražších míst na světě, alespoň pokud jde o ceny nemovitostí. Dokladem je superúzký dům ve čtvrti Shepherd's Bush. Realitní společnost Winkworth jej nyní nabízí za 950 tisíc liber (v přepočtu zhruba 27,5 milionu korun). Ještě před 14 lety přitom vyšel na polovinu. Pětipodlažní dům, který v některých částech měří na šířku jen 1,6 metru, tak vyjde dráž než leckterý hrad ve Walesu. 

Spodní část domu je vyčleněna kuchyni, ze které vede průchod do nejprostornější části domu – prosklené terasy situované ve dvorním traktu. Do patra vede točité schodiště, ústící do pokoje s výhledem na západní Londýn. Další patra jsou určená ke spaní a nacházejí se v nich celkem tři ložnice, obývací místnost s pracovnou, šatna a koupelna ve stylu art deco.

TIP: Jak se bydlí v „nudli“: Bydlení v extrémně úzkých domech má svá specifika

Přestože se to na první pohled možná nezdá, dům má za sebou pestrou minulost. V původně viktoriánském obchodě s klobouky z konce 19. nebo počátku 20. století se konaly velkolepé párty, které trvaly i několik dnů. V 90. letech byl domovem německého módního fotografa Juergena Tellera a v roce 2006 patřil anglickému herci Simonu Woodsovi, který ztvárnil roli pana Bingleyho v úspěšné filmové adaptaci Jane Austenové Pýcha a předsudek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Sun

  • Zdroj fotografií:

    Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobře situovaní kamarádi v dětství se vyplatí

Věda

Země se v důsledku oslabování gravitačního vlivu Slunce od své mateřské hvězdy mírně vzdaluje – v průměru o 1,5 centimetru ročně. (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

(ilustrace: Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Piloti spolu trávili čas ve službě a po ní například v baru utužovali přátelství. Na snímky americké letouny F4U Corsair kdesi nad Pacifikem. (foto: Shutterstock)

Válka

(ilustrační foto: Shutterstock)

Revue

Pachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia CommonsCC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel DyanCC BY 2.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907