Nejtenčí dům v Londýně je na prodej: Má pět pater a vyjde na 27 milionů

Původně šlo o viktoriánský obchod s klobouky, skladem a obytnými prostory v horních patrech. Dnes je tento superúzký dům v londýnské čtvrti Shepherd's Bush na prodej

08.02.2021 - Martin ReichmanAnglická metropole je jedním z nejdražších míst na světě, alespoň pokud jde o ceny nemovitostí. Dokladem je superúzký dům ve čtvrti Shepherd's Bush. Realitní společnost Winkworth jej nyní nabízí za 950 tisíc liber (v přepočtu zhruba 27,5 milionu korun). Ještě před 14 lety přitom vyšel na polovinu. Pětipodlažní dům, který v některých částech měří na šířku jen 1,6 metru, tak vyjde dráž než leckterý hrad ve Walesu. 

Spodní část domu je vyčleněna kuchyni, ze které vede průchod do nejprostornější části domu – prosklené terasy situované ve dvorním traktu. Do patra vede točité schodiště, ústící do pokoje s výhledem na západní Londýn. Další patra jsou určená ke spaní a nacházejí se v nich celkem tři ložnice, obývací místnost s pracovnou, šatna a koupelna ve stylu art deco.

TIP: Jak se bydlí v „nudli“: Bydlení v extrémně úzkých domech má svá specifika

Přestože se to na první pohled možná nezdá, dům má za sebou pestrou minulost. V původně viktoriánském obchodě s klobouky z konce 19. nebo počátku 20. století se konaly velkolepé párty, které trvaly i několik dnů. V 90. letech byl domovem německého módního fotografa Juergena Tellera a v roce 2006 patřil anglickému herci Simonu Woodsovi, který ztvárnil roli pana Bingleyho v úspěšné filmové adaptaci Jane Austenové Pýcha a předsudek.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Profimedia


Další články v sekci