Nejtenčí dům v Londýně je na prodej: Má pět pater a vyjde na 27 milionů

08.02.2021 - Martin Reichman

Původně šlo o viktoriánský obchod s klobouky, skladem a obytnými prostory v horních patrech. Dnes je tento superúzký dům v londýnské čtvrti Shepherd's Bush na prodej

<p>Průměrná výška dospělého Angličana je 179 centimetrů, londýnský dům má v nejužších částech jen 167 centimetrů.</p>

Průměrná výška dospělého Angličana je 179 centimetrů, londýnský dům má v nejužších částech jen 167 centimetrů.


Reklama

Anglická metropole je jedním z nejdražších míst na světě, alespoň pokud jde o ceny nemovitostí. Dokladem je superúzký dům ve čtvrti Shepherd's Bush. Realitní společnost Winkworth jej nyní nabízí za 950 tisíc liber (v přepočtu zhruba 27,5 milionu korun). Ještě před 14 lety přitom vyšel na polovinu. Pětipodlažní dům, který v některých částech měří na šířku jen 1,6 metru, tak vyjde dráž než leckterý hrad ve Walesu. 

Spodní část domu je vyčleněna kuchyni, ze které vede průchod do nejprostornější části domu – prosklené terasy situované ve dvorním traktu. Do patra vede točité schodiště, ústící do pokoje s výhledem na západní Londýn. Další patra jsou určená ke spaní a nacházejí se v nich celkem tři ložnice, obývací místnost s pracovnou, šatna a koupelna ve stylu art deco.

TIP: Jak se bydlí v „nudli“: Bydlení v extrémně úzkých domech má svá specifika

Přestože se to na první pohled možná nezdá, dům má za sebou pestrou minulost. V původně viktoriánském obchodě s klobouky z konce 19. nebo počátku 20. století se konaly velkolepé párty, které trvaly i několik dnů. V 90. letech byl domovem německého módního fotografa Juergena Tellera a v roce 2006 patřil anglickému herci Simonu Woodsovi, který ztvárnil roli pana Bingleyho v úspěšné filmové adaptaci Jane Austenové Pýcha a předsudek.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Sun

  • Zdroj fotografií:

    Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907