Německý vousáč sestrojil kolo vážící 940 kilogramů! Chystá se pokořit rekord

31.08.2016 - Martin Reichman


Reklama

Zatímco většina cyklistů se snaží ušetřit každý nepotřebný gram, Frank Dose se vydal přesně opačným směrem – posledních pět měsíců strávil sestavováním nejtěžšího bicyklu na světě. K tomu, aby bylo jeho výtvor možné oficiálně prohlásit za nejtěžší kolo na světě, mu chybí jediné – musí na něm zdolat vzdálenost alespoň 500 yardů (457,2 metrů). Doposud nejtěžším kolem, kterému se to podařilo, je dílo Belgičana Jeffa Peeterse, které váží úctyhodných 860 kilogramů. O historický přepis tabulek se Frank bude pokoušet již tuto sobotu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907