Nemyslíš? Uklidíš! Svérázné tresty pro opilé tchajwanské řidiče

Úřady v tchajwanském Kao-siungu přišly se svérázným způsobem, jak přimět opilé řidiče k zamyšlení nad svým chováním. Přistižení provinilci musí za trest uklízet v místní márnici

20.01.2022 - Martin ReichmanMinulý měsíc otřásla tchajwanským Kao-siungem autonehoda způsobená opilým řidičem, která si vyžádala jednoho mrtvého a tři vážně zraněné. V reakci na tuto tragickou událost oznámil starosta Chen Chi-mai, že ti, kteří byli odsouzeni za řízení v opilosti, budou za trest vykonávat sociální službu v místních pohřebních ústavech. Před několika dny si svůj trest odpykala první skupina jedenácti provinilců. Odsouzení řidiči museli strávit několik hodin úklidem márnice a místního krematoria. Pro většinu z nich prý šlo o „odstrašující a znepokojivý zážitek“.

TIP: Na Šrí Lance zakázali jízdu na slonech pod vlivem alkoholu

Rada druhého největšího města na Tchaj-wanu razí v otázce alkoholu za volantem politiku nulové tolerance. Zainteresovaní úředníci doufají, že zavedení nových typů trestů povede ke zlepšení bezpečnosti na silnicích a většímu respektu k lidskému životu.


Další články v sekci