Neprůstřelná podprsenka: Spodní prádlo zachraňuje životy nejen ve filmech

27.10.2016 - Kateřina Vašků

Spodní prádlo dokáže obvykle zachránit život výhradně ve špatných akčních filmech nebo v knihách. Nejmenovaná německá žena už ovšem bez podprsenky pravděpodobně nikdy nevytáhne paty z domu


Reklama

Když totiž se svým partnerem vyrazila na výlet na motorce, z ničeho nic na silnici mezi městy Gadebusch a Köchelstorf pocítila prudkou bolest v hrudníku. Posléze se ukázalo, že si dvojice vyjela do míst, kde se zrovna konal lov divočáků, a ženu zasáhla odražená kulka. Před vážným poraněním ji však ochránila kostice podprsenky, po níž projektil sklouzl a způsobil jezdkyni pouze modřiny.

Reklama

  • Zdroj textu:

    svz.de

  • Zdroj fotografií: svz.deDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907