Neprůstřelná podprsenka: Spodní prádlo zachraňuje životy nejen ve filmech

27.10.2016 - Kateřina Vašků

Spodní prádlo dokáže obvykle zachránit život výhradně ve špatných akčních filmech nebo v knihách. Nejmenovaná německá žena už ovšem bez podprsenky pravděpodobně nikdy nevytáhne paty z domu


Reklama

Když totiž se svým partnerem vyrazila na výlet na motorce, z ničeho nic na silnici mezi městy Gadebusch a Köchelstorf pocítila prudkou bolest v hrudníku. Posléze se ukázalo, že si dvojice vyjela do míst, kde se zrovna konal lov divočáků, a ženu zasáhla odražená kulka. Před vážným poraněním ji však ochránila kostice podprsenky, po níž projektil sklouzl a způsobil jezdkyni pouze modřiny.

Reklama

  • Zdroj textu:

    svz.de

  • Zdroj fotografií: svz.de

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Apollo 1: Požár v kabině

kdy: 27. ledna 1967 |  počet obětí: 3 

Mezi zmíněných osmnáct ztracených životů nepočítáme oběti havárie Apolla 1, zničeného během pozemních příprav. Jednalo se o nácvik předstartovních operací, včetně prověrky nouzového opuštění kabiny: 27. ledna 1967 se posádka chystala v lodi usazené na vrcholu Saturnu IB, vztyčeného na rampě. V důsledku závady na kabeláži však ve velitelské kabině vypukl požár a v atmosféře z čistého kyslíku se rychle šířil. Uvnitř uhořeli tři astronauti – Virgil Grissom, Edward White a Roger Chaffee. Pro další lety byly veškeré hořlavé materiály nahrazeny a změnil se systém otevírání vstupního průlezu. (foto: Wikimedia Commons, Kipp Teague 1 + 2, CC0)

Vesmír

Podle majitele Martina pokrývají stěny a strop hospůdky McGuire's Irish Pub bankovky v hodnotě okolo dvou milionů dolarů.

Revue

Sovětská pěchota v útoku. Operace Bagration přinesla Rudé armádě obrovské územní zisky.

Válka

Farmáři i tovaryši žádali vyšší mzdy. Vrchnost však reagovala represí a omezením platů.

Historie
Zajímavosti

Na tento jediný neuron se ve skutečnosti napojuje asi 4 tisíce nervových vláken

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907