Nevychovaná papouščice Jessie poslala záchranáře k šípku

26.09.2018 - Vilém Koubek

Na první pohled zoufalého papouška, který se tři dny nehnul ze střechy domu, nakonec zachraňovali hasiči – příliš nadšený z nich však nebyl


Reklama

Papouščice ara jménem Jessie uletěla ze svého londýnského domova a usadila se na střeše u sousedů, odkud se následně tři dny nehnula. Fakt, že se nehodlala vrátit, přivedl její majitele na myšlenku, že by mohla být zraněná – a proto přivolali hasiče. Záchranářům pak řekli, že aby s papouščicí prolomili ledy, říkají si doma „mám tě rád“.

TIP: Kočičí tuláci: Experiment ukázal, co dělá vaše kočka v době, kdy spíte

Jeden z hasičů tedy vylezl po žebříku a pronesl k Jessie, že ji má rád. Pták mu ke všeobecné úlevě odpověděl totéž, ovšem následně na něj vykřikl „běž do pr***“ a odletěl na jinou střechu. Záchranáři se přesto nedali odradit, opeřence nakonec zahnali na strom a polapili – a dnes už si Jessie zase v klidu povídá s páníčky.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Metro | Paul Wood

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907