Nevychovaná papouščice Jessie poslala záchranáře k šípku

26.09.2018 - Vilém Koubek

Na první pohled zoufalého papouška, který se tři dny nehnul ze střechy domu, nakonec zachraňovali hasiči – příliš nadšený z nich však nebyl


Reklama

Papouščice ara jménem Jessie uletěla ze svého londýnského domova a usadila se na střeše u sousedů, odkud se následně tři dny nehnula. Fakt, že se nehodlala vrátit, přivedl její majitele na myšlenku, že by mohla být zraněná – a proto přivolali hasiče. Záchranářům pak řekli, že aby s papouščicí prolomili ledy, říkají si doma „mám tě rád“.

TIP: Kočičí tuláci: Experiment ukázal, co dělá vaše kočka v době, kdy spíte

Jeden z hasičů tedy vylezl po žebříku a pronesl k Jessie, že ji má rád. Pták mu ke všeobecné úlevě odpověděl totéž, ovšem následně na něj vykřikl „běž do pr***“ a odletěl na jinou střechu. Záchranáři se přesto nedali odradit, opeřence nakonec zahnali na strom a polapili – a dnes už si Jessie zase v klidu povídá s páníčky.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Metro | Paul Wood

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Revue

Čínské prasečí farmy jsou bohatým zdrojem chřipkových virů.

Věda

Ve viditelném světle

Na takovýto vzhled M31 jsme zvyklí od dob větších pozemních dalekohledů. Hvězdný ostrov v Andromedě dělí od Země asi 2,5 milionu světelných roků a jeho průměr astronomové určili na 230 tisíc světelných let. Jedná se o spirální galaxii, která je vůči našemu pohledu částečně skloněná. Její hmotnost se pohybuje v rozpětí 300–400 miliard hmotností Slunce (nepočítaje temnou hmotu). M31 a Mléčná dráha představují dva největší objekty v Místní skupině. Navzájem se k sobě přibližují a zhruba za čtyři miliardy roků postupně splynou v jednu velkou eliptickou galaxii.

Vesmír

Pes ušatý je v angličtině pojmenován „Bat-eared fox“, tedy „liška s netopýříma ušima“. Sluch této psovité šelmy je skutečně mimořádný.

Příroda
Zajímavosti
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907