Kočičí tuláci: Experiment ukázal, co dělá vaše kočka v době, kdy spíte

07.06.2016 - Martin Reichman


Reklama

Zajímavý experiment proběhl v australském Lithgow, městečku uprostřed Nového Jižního Walesu. Vědci zde vybavili kočičí mazlíčky GPS lokátory a sledovali jejich pohyb. Výsledky odborníky a zejména majitele koček překvapily.

TIP: Kočka domácí: Jeden z nejvýkonnějších zabijáků

„Naše kočka je hrozný lenoch, celý den se jen tak povaluje a v noci spí se mnou v posteli.“ Přesvědčení mnoha majitelů koček, že právě jejich mazlíček je tím nejlínějším tvorem na světě dostal vážné trhliny. Data ze sledování 13 domácích koček vybavených GPS lokátory ukazují, že v době kdy jejich majitelé spokojeně spí, jejich mazlíčci se vydávají na dobrodružné výpravy do okolí. Nezřídka při nich urazí několik kilometrů od domova. Smysl tajných výprav kočičích mazlíčků zůstává nejasný. S největší pravděpodobností se prostě vydávají na lov. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: The Central Tablelands LLS

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907