New York možná ozdobí zahnutý mrakodrap: Bude nejdelší na světě

25.03.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Architektonické studio OIIO představilo svůj projekt zahnutého mrakodrapu. Stavba, pojmenovaná The Big Bend, má měřit 4 tisíce stop (zhruba 1 220 metrů). Nový mrakodrap nemá být nejvyšší budovou na světě, vzhledem k svému tvaru je ale zaručeně nejdelší. Vstupy do budovy mají být dva v každé s pomyslných nohou mrakodrapu. V nejvyšším patře má být vyhlídka s prosklenou podlahou pro odvážné návštěvníky. Zajímavě řešený je v návrhu i systém výtahů, které mají putovat v nekonečné smyčce z jedné strany na druhou. Otázkou zůstává, zda se pro odvážný návrh najde dostatečně movitý investor. Jisté je, že mrakodrap The Big Bend by se v případě realizace stal velmi prestižní adresou.

Reklama

  • Zdroj textu:

    oiiostudio.com

  • Zdroj fotografií: oiiostudio.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Tropické cyklóny dostávaly jména už před několika staletími. Bouře byly tehdy pojmenovávány podle míst, kde působily velké škody nebo podle svatých.

Zajímavosti

Koncept lunární motorky Tardigrade.

Vesmír

Všemi barvami hrající kopce Aktau v NP Altyn-Emel jsou tvořeny měkkými sedimenty

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907