Nikdy nerealizovaný Michelangelův most se vznáší nad Římem

15.07.2021 - Martin Reichman


Reklama

V 16. století dostal slavný sochař, architekt, malíř a básník Michelangelo Buonarroti od papeže Pavla III. nelehký úkol. Měl navrhnout a vytvořit most přes řeku Tiberu, který by spojoval papežský palác se zahradami a renesančním sídlem Villa Farnesina na druhém břehu řeky. Část zadání Michelangelo splnil – vytvořil návrh mostu. Samotná stavba ale nebyla nikdy dokončena – z části proto, že Michelangelo v roce 1564 zemřel a jeho pokračovatelům se později nedostávalo peněz. Téměř 500 let tak zůstal Farnese Bridge jen na papíře. Tedy až doposud…

TIP: Suchou nohou přes hladinu jezera: 220 tisíc plovoucích kostek propojilo italské ostrůvky

Díky projektu francouzského umělce Oliviera Grossetêteho si mohou obyvatelé a návštěvníci Říma vychutnat pohled na Michelangelův nikdy nepostavený most. Osmnáct metrů dlouhý most vyrobený z lepenky se v místě původně navrhovaného mostu vznáší nad hladinou řeky Tibery. Instalace byla představena 13. července, a pokud ji chcete spatřit na vlastní oči, musíte si pospíšit. Originální podívaná zde bude k vidění jen do neděle 18. června.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907