Nikdy nerealizovaný Michelangelův most se vznáší nad Římem

15.07.2021 - Martin Reichman


Reklama

V 16. století dostal slavný sochař, architekt, malíř a básník Michelangelo Buonarroti od papeže Pavla III. nelehký úkol. Měl navrhnout a vytvořit most přes řeku Tiberu, který by spojoval papežský palác se zahradami a renesančním sídlem Villa Farnesina na druhém břehu řeky. Část zadání Michelangelo splnil – vytvořil návrh mostu. Samotná stavba ale nebyla nikdy dokončena – z části proto, že Michelangelo v roce 1564 zemřel a jeho pokračovatelům se později nedostávalo peněz. Téměř 500 let tak zůstal Farnese Bridge jen na papíře. Tedy až doposud…

TIP: Suchou nohou přes hladinu jezera: 220 tisíc plovoucích kostek propojilo italské ostrůvky

Díky projektu francouzského umělce Oliviera Grossetêteho si mohou obyvatelé a návštěvníci Říma vychutnat pohled na Michelangelův nikdy nepostavený most. Osmnáct metrů dlouhý most vyrobený z lepenky se v místě původně navrhovaného mostu vznáší nad hladinou řeky Tibery. Instalace byla představena 13. července, a pokud ji chcete spatřit na vlastní oči, musíte si pospíšit. Originální podívaná zde bude k vidění jen do neděle 18. června.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907