Nizozemským policistům pomáhá při vyšetřování rozšířená realita

Nizozemská policie jde s dobou. Systém rozšířené reality by měl urychlit vyšetřování závažných trestních činů

22.11.2016 - Stanislav MihulkaRozšířená realita (anglicky augmented reality) používá reálný obraz okolí a doplňuje ho digitálními prvky. Nizozemští policisté teď nově testují systém rozšířené reality při vyšetřování trestných činů.

Tento systém umožňuje policejním specialistům sledovat video z kamer na těle policistů, kteří jsou přímo na místě činu. Specialisté pak mohou záběry z místa činu digitálně označovat nebo komentovat, což pak mají k dispozici policisté na místě činu jako zpětnou vazbu ve svém chytrém telefonu nebo v zařízení typu Google Glass.

Jde o to, že při vyšetřování hraje velkou roli čas. Na místě činu jsou ale přitom často jako první lidé, kteří nemají tu nejlepší kvalifikaci pro vyšetřování daného zločinu. Rozšířená realita by mohla tento problém vyřešit.

TIP: Realistický trenažér: Piloti NASA trénují v rozšířené realitě

Inženýři nizozemské techniky Delft University of Technology tento systém vyvíjejí už pět let. Teď rozšířená realita ve službách policie podstupuje intenzivní testy a do půl roku by měla být k dispozici pro zakoupení policejními jednotkami.

  • Zdroj textu

    New Scientist

  • Zdroj fotografií

    Dragos Datcu / Delft University of Technology


Další články v sekci