Nové snímky místa, kde havaroval evropský modul Schiaparelli

08.11.2016 - Martin Reichman

<p>Snímky pořízené sondou MRO ukazují místo dopadu přistávacího modulu Schiaparelli, místo kde zůstal brzdící padák (vpravo dole) a místo, kam dopadl tepelený štít (vpravo nahoře)</p>

Snímky pořízené sondou MRO ukazují místo dopadu přistávacího modulu Schiaparelli, místo kde zůstal brzdící padák (vpravo dole) a místo, kam dopadl tepelený štít (vpravo nahoře)


Reklama

Americká sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) přinesla další podrobnosti o nevydařeném přistání evropského modulu Schiaparelli na povrchu Marsu. Nové barevné snímky ukazují místo tvrdého dopadu, i další části odhozené během přistání. Přestože stále není jasné, co přesně havárii způsobilo, ESA má za to, že za nevydařeným přistáním stála závada na brzdících tryskách, respektive chyba v ovládacím softwaru odpovědného za komunikaci mezi částí navigací a výškoměrem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA/JPL-Caltech/Univ. of Arizona

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907