Noví roboti: V BMW zavádějí rychlé robotické optické skenery

29.07.2016 - Stanislav Mihulka

Robotické skenery vytvoří digitální 3D model automobilu rychleji, než kdy dříve


Reklama

Společnost BMW používá nejnovější technologie nejen ve svých vozidlech, ale také při jejich navrhování a výrobě. Lidé z BMW ohlásili, že jako první výrobce automobilů na světě v experimentální továrně BMW Group v německém Mnichově zavedli robotické optické skenery.

Jde o plně automatizované 3D skenery, které dovedou vytvořit digitální model automobilu za polovinu času, než bylo doposud nutné.

Vytváření digitálních 3D modelů většiny velkých nebo divně tvarovaných komponent obvykle vyžaduje opakované skenování z více různých úhlů nějakým typem ručního 3D skeneru.

TIP: Jako mouchy kolem slona: Drony pomáhají Airbusu kontrolovat velká letadla

Robotický skener BMW se pohybuje kolem skenovaného automobilu ze všech stran, a přitom dosahuje přesnosti na méně než 100 mikrometrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, BMW

  • Zdroj fotografií: BMW

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907