Novinka pro lesníky: DroneSeed vyvíjí drony, které vysejí celý les

06.09.2016 - Stanislav Mihulka

Kam nemůže lesník, tam doletí lesnický dron


Reklama

Vysazování stromů v odlehlých lesích bývá komplikované a pomalé. Americká společnost DroneSeed chce dramaticky modernizovat zalesňování i další lesní práce a vyvíjí za tím účelem flotily autonomních dronů.

Drony DroneSeed ale mohou nejen vysévat semena stromů na špatně přístupných místech, ale také postřikovat invazní druhy rostlin nebo sledovat zdravotní stav lesních porostů.

Tyto drony postupují tak, že nejprve zmapují oblast výsevu lesa ve 3D a vytipují si místa, která jsou pro výsev dřevin nejvhodnější. Pak vybraná místa postříkají herbicidem, aby semenáčky dřevin měly dost prostoru.

TIP: Malý šikula: Drobný dron dokáže autonomně pomalovat zeď

Nakonec se drony pustí do výsevu semen, která vystřelují rychlostí 384 km/h. Podle společnosti DroneSeed by měly zvládnout vysévat až 800 semen za hodinu. Lidský zaměstnanec potřebuje na správné vysetí stejného počtu semen celý den. Drony přitom nejsou jen rychlé, ale také finančně úsporné.

Reklama

  • Zdroj textu:

    New Atlas, DroneSeed

  • Zdroj fotografií: DroneSeed

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907