Nový most pro Paříž: Babylon chce být vizí zítřka, více zelenou a méně chaotickou

23.05.2020 - Martin Reichman


Reklama

Architektonické studio rescubika představilo svou vizi nového mostu pro Paříž. Návrh, který je dílem francouzského architekta Patterlini Benoita, kombinuje stavbu s prorůstající zelení. Součástí je visutá zahrada s vodopádem nad Seinou. Nový most mé nést jméno Babylon podle legendárních zahrad tamní královny Semiramis a spojit známou promenádu Pierra Vidal-Naqueta a ulici Francoise Truffauta na druhé straně řeky Seiny.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Designboom

  • Zdroj fotografií: Profimedia, rescubikaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907