Nový podvodní dron Allec se může potápět s ovládáním i autonomně

11.12.2017 - Stanislav Mihulka

Autonomní podvodní dron může zpestřit dovolenou průzkumem moře u pobřeží

Allec - Podvodní dron Allec je vybavený umělou inteligencí
Allec - Podvodní dron Allec je vybavený umělou inteligencí

Reklama

Poslední dobou se objevila celá řada podvodních dronů, které je možné vyslat do vody a přitom zůstat na břehu s dálkovým ovládáním. Dron Allec dánské společnosti Supportive Robotics je ale jiný.

Allec může být ovládán na dálku, prostřednictvím bóje vybavené WiFi, která je připojená k 30 metrů dlouhému kabelu. To ale není vše. Allec se může ponořit a zkoumat podvodní svět autonomně. Uživatel naprogramuje jeho trasu a Allec si už pak musí nějak poradit. Potopí se do hloubky 50 metrů a jeho baterie vydrží na 1,5 hodiny.

TIP: iBubble je podvodní dron, který následuje majitele při potápění

Umělá inteligence dronu dovede rozpoznat zajímavé objekty a pořídit jejich záznam na video, s uložením detailních souřadnic o poloze objektu. Pokud by se něco zvrtlo, může uživatel kdykoliv převzít manuální kontrolu nad dronem. Pokud vše půjde dobře, tak by dron Allec měl být na trhu příští podzim.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Supportive Robotics, Kickstarter

  • Zdroj fotografií: Supportive Robotics

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907