Obchodní řetězce na Tchaj-wanu prodávají dětskou hračku rapující o kokainu

13.07.2021 - Martin Reichman

Velké řetězce na Tchaj-wanu nabízejí hračku vesele tancujícího kaktusu. Podle výrobce skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. Kaktus přitom polsky rapuje o kokainu a depresích


Reklama

Polská matka žijící na Tchaj-wanu byla poněkud zaskočena nabídkou obchodního domu Carrefour. V oddělení hraček zde objevila roztomilý kaktus, který se po stisknutí tlačítka nakrucoval v podmanivém rytmu a chytlavé melodie. Na rozdíl od místních ale Ela Sobczak rozuměla polskému textu, který hudbu doprovázel:

Tylko jedno w głowie mam
Koksu pięć gram odlecieć sam
W krainę za zapomnienia…

Píseň Gdzie jest biały węgorz od rappera, který si říká Cypis, se už před časem stala globálně populární například na TikToku. Interpret v ní v polštině explicitně rapuje o depresivních stavech spojených s užíváním kokainu. 

Podle výrobce hračka skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. S tím ale zásadně nesouhlasí Ela Sobczak. „Kokain a pokusy o sebevraždu opravdu nejsou témata, která by měly děti pořád dokola poslouchat.“ Hračka se kromě Carrefouru objevila také v nabídce nákupních platforem AliExpress, Shopee, Ruten nebo Rakuten a na Amazonu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907