Obchodní řetězce na Tchaj-wanu prodávají dětskou hračku rapující o kokainu

13.07.2021 - Martin Reichman

Velké řetězce na Tchaj-wanu nabízejí hračku vesele tancujícího kaktusu. Podle výrobce skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. Kaktus přitom polsky rapuje o kokainu a depresích


Reklama

Polská matka žijící na Tchaj-wanu byla poněkud zaskočena nabídkou obchodního domu Carrefour. V oddělení hraček zde objevila roztomilý kaktus, který se po stisknutí tlačítka nakrucoval v podmanivém rytmu a chytlavé melodie. Na rozdíl od místních ale Ela Sobczak rozuměla polskému textu, který hudbu doprovázel:

Tylko jedno w głowie mam
Koksu pięć gram odlecieć sam
W krainę za zapomnienia…

Píseň Gdzie jest biały węgorz od rappera, který si říká Cypis, se už před časem stala globálně populární například na TikToku. Interpret v ní v polštině explicitně rapuje o depresivních stavech spojených s užíváním kokainu. 

Podle výrobce hračka skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. S tím ale zásadně nesouhlasí Ela Sobczak. „Kokain a pokusy o sebevraždu opravdu nejsou témata, která by měly děti pořád dokola poslouchat.“ Hračka se kromě Carrefouru objevila také v nabídce nákupních platforem AliExpress, Shopee, Ruten nebo Rakuten a na Amazonu.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907