Obchodní řetězce na Tchaj-wanu prodávají dětskou hračku rapující o kokainu

Velké řetězce na Tchaj-wanu nabízejí hračku vesele tancujícího kaktusu. Podle výrobce skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. Kaktus přitom polsky rapuje o kokainu a depresích

13.07.2021 - Martin ReichmanPolská matka žijící na Tchaj-wanu byla poněkud zaskočena nabídkou obchodního domu Carrefour. V oddělení hraček zde objevila roztomilý kaktus, který se po stisknutí tlačítka nakrucoval v podmanivém rytmu a chytlavé melodie. Na rozdíl od místních ale Ela Sobczak rozuměla polskému textu, který hudbu doprovázel:

Tylko jedno w głowie mam
Koksu pięć gram odlecieć sam
W krainę za zapomnienia…

Píseň Gdzie jest biały węgorz od rappera, který si říká Cypis, se už před časem stala globálně populární například na TikToku. Interpret v ní v polštině explicitně rapuje o depresivních stavech spojených s užíváním kokainu. 

Podle výrobce hračka skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. S tím ale zásadně nesouhlasí Ela Sobczak. „Kokain a pokusy o sebevraždu opravdu nejsou témata, která by měly děti pořád dokola poslouchat.“ Hračka se kromě Carrefouru objevila také v nabídce nákupních platforem AliExpress, Shopee, Ruten nebo Rakuten a na Amazonu.


Další články v sekci