Obchodní řetězce na Tchaj-wanu prodávají dětskou hračku rapující o kokainu

13.07.2021 - Martin Reichman

Velké řetězce na Tchaj-wanu nabízejí hračku vesele tancujícího kaktusu. Podle výrobce skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. Kaktus přitom polsky rapuje o kokainu a depresích


Reklama

Polská matka žijící na Tchaj-wanu byla poněkud zaskočena nabídkou obchodního domu Carrefour. V oddělení hraček zde objevila roztomilý kaktus, který se po stisknutí tlačítka nakrucoval v podmanivém rytmu a chytlavé melodie. Na rozdíl od místních ale Ela Sobczak rozuměla polskému textu, který hudbu doprovázel:

Tylko jedno w głowie mam
Koksu pięć gram odlecieć sam
W krainę za zapomnienia…

Píseň Gdzie jest biały węgorz od rappera, který si říká Cypis, se už před časem stala globálně populární například na TikToku. Interpret v ní v polštině explicitně rapuje o depresivních stavech spojených s užíváním kokainu. 

Podle výrobce hračka skvěle stimuluje představivost a kreativitu malých dětí včetně batolat. S tím ale zásadně nesouhlasí Ela Sobczak. „Kokain a pokusy o sebevraždu opravdu nejsou témata, která by měly děti pořád dokola poslouchat.“ Hračka se kromě Carrefouru objevila také v nabídce nákupních platforem AliExpress, Shopee, Ruten nebo Rakuten a na Amazonu.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907