Obličejové plavky: Proč se v Číně staly hitem facekini

17.09.2016 - Zuzana Rychlá

Facekini od čínské designérky Zhang Shifan -<p>Čínské ženy se chtějí koupat a zároveň mít bělostnou, neopálenou pleť. Nosí proto facekiny.</p>
Facekini od čínské designérky Zhang Shifan -

Čínské ženy se chtějí koupat a zároveň mít bělostnou, neopálenou pleť. Nosí proto facekiny.


Reklama

Zatímco titulky zejména evropských médií plní především burkiny a zákazy jejich nošení, Čína v souvislosti s plavkami skloňuje jiný výraz – tzv. facekiny. Facekiny jsou jednodílné obličejové plavky, které jsou v některých oblastech východní Číny mimořádně populární. Na rozdíl od tradičních typů plavek, není účelem facekin zakrýt intimní partie těla, ale ochránit obličej před některými nepříznivými vlivy – zejména pak před slunečními paprsky.

Primárně ale nejde o škodlivé účinky UV záření – ženy v Asii totiž pečlivě dbají na to, aby si i během slunečného léta zachovaly zářivě bělostnou pleť. Výrobci facekin ale slibují i ochranu před medúzami, slanou vodou a dokonce i před žraloky. Jak takové obličejové plavky mohou vypadat, odhaluje nová kolekce čínské designérky Zhang Shifan.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Profimedia, CNN

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Seismickou aktivitu zřejmě mnohé z věštíren a chrámů využívaly pro své vlastní posvátné rituály.

Historie

Při pohledu na fenka vás okamžitě zaujmou obrovité uši, které jsou dlouhé až 10 centimetrů. Ty samozřejmě přispívají k výbornému sluchu, ale rovněž regulují tělesnou teplotu v horkém pouštním prostředí.

Příroda

Ve výřezu prototyp biohybridní ledviny. 

Věda
Vesmír
Zajímavosti

Z rádia do televize

Guiding Light (U nás ve Springfieldu) 

premiéra: 1937 | epizody: 15 762 televize, 2 500 rozhlas

Seriál „U nás ve Springfieldu“ začínal už v roce 1937 coby rozhlasový pořad a v éteru setrval až do roku 1956. Tou dobou však již paralelně k mluvenému slovu uváděla televize hrané epizody. Děj se zpočátku točil okolo reverenda Johna Ruthledge a jeho blízkých, nicméně postupem času se soustředil na řadu springfieldských rodin a jejich vztahy vykresloval velmi melodramaticky. Šestého září 2006 se vysílala epizoda s pořadovým číslem 15 000, nicméně seriál se tehdy už potýkal s klesající sledovaností a o tři roky později kvůli nezájmu publika skončil. (foto: CBS)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907