Obří továrna Elona Muska již začala s masovou výrobou baterií pro elektromobily

06.01.2017 - redakce 100+1

Tesla Gigafactory začala se sériovou výrobou akumulátorů pro elektromobily Tesla. Očekává se, že zvýšená produkce by mohla stlačit cenu akumulátorů až o třetinu

Tesla Gigafactory -<p>Po svém dokočení zabere Tesla Gigafactory plochu okolo 10 milionů čtvrečních stop (zhruba milion metrů čtverečních)</p>
Tesla Gigafactory -

Po svém dokočení zabere Tesla Gigafactory plochu okolo 10 milionů čtvrečních stop (zhruba milion metrů čtverečních)


Reklama

Přestože je hotová pouze ze třetiny, je Tesla Gigafactory zdaleka největší továrnou svého druhu. Nyní tato gigantická továrna zahájila masovou výrobu lithium-iontových akumulátorů určených pro elektromobily. Na výrobě bateriových článků spolupracuje Tesla Motors Inc s japonským Panasonicem.

První akumulátory by měly být na trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku, přičemž Tesla má ambiciózní plány s roční produkcí okolo 35 gigawatthodin do konce roku 2018. To představuje přibližně současnou celosvětovou produkci. Po dokončení továrny má být roční produkce akumulátorů 150 gigawatthodin.

Po úplném dokončení v roce 2020 má být Tesla Gigafactory největší továrnou na světě. Zaměstnávat má 6 500 lidí a vytvářet 20 až 30 tisíc souvisejících nových pracovních míst. V plánech Elona Muska figuruje i evropská Gigafactory. Kde by měla továrna stát se ale zatím neví.

  • Zdroj textu:

    Tesla, Reuters, Greentech Media

  • Zdroj fotografií: Tesla

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle vědců bychom se při hledání mimozemského života měli zaměřit především na exoplanetyu oranžových trpaslíků.

Vesmír

V prvních letech vládnutí to rozhodně žádná selanka nebyla – roku 1853 se císaře neúspěšně pokusil zabít maďarský nacionalista.

Historie

Diego Velázquez: Vévoda Olivares na koni

Obraz Vévoda Olivares na koni (1634) od španělského malíře Diega Velázqueze upozorňuje na stoupající hladiny světových oceánů.

Revue

Jeffersonův dům vznikl jako plantážnické sídlo.

Zajímavosti

Málokdy se stává, aby člověk pod hladinou moře viděl tolik langust pohromadě. Tady jimi bylo okolí stoletého vraku doslova přecpáno

Příroda

Autonomní kabina projektu CAPRI.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907