Obří továrna Elona Muska již začala s masovou výrobou baterií pro elektromobily

06.01.2017 - redakce 100+1

Tesla Gigafactory začala se sériovou výrobou akumulátorů pro elektromobily Tesla. Očekává se, že zvýšená produkce by mohla stlačit cenu akumulátorů až o třetinu

Tesla Gigafactory -<p>Po svém dokočení zabere Tesla Gigafactory plochu okolo 10 milionů čtvrečních stop (zhruba milion metrů čtverečních)</p>
Tesla Gigafactory -

Po svém dokočení zabere Tesla Gigafactory plochu okolo 10 milionů čtvrečních stop (zhruba milion metrů čtverečních)


Reklama

Přestože je hotová pouze ze třetiny, je Tesla Gigafactory zdaleka největší továrnou svého druhu. Nyní tato gigantická továrna zahájila masovou výrobu lithium-iontových akumulátorů určených pro elektromobily. Na výrobě bateriových článků spolupracuje Tesla Motors Inc s japonským Panasonicem.

První akumulátory by měly být na trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku, přičemž Tesla má ambiciózní plány s roční produkcí okolo 35 gigawatthodin do konce roku 2018. To představuje přibližně současnou celosvětovou produkci. Po dokončení továrny má být roční produkce akumulátorů 150 gigawatthodin.

Po úplném dokončení v roce 2020 má být Tesla Gigafactory největší továrnou na světě. Zaměstnávat má 6 500 lidí a vytvářet 20 až 30 tisíc souvisejících nových pracovních míst. V plánech Elona Muska figuruje i evropská Gigafactory. Kde by měla továrna stát se ale zatím neví.

  • Zdroj textu:

    Tesla, Reuters, Greentech Media

  • Zdroj fotografií: Tesla

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věřící v průvodu probodenou kůži nevnímají a na háčky si zavěšují nejrůznější obětiny pro božstva.

Cestování
Historie

Jednotka statečného hulána Pileckého byla v bojích téměř zničena. V roce 1940 se nechal dobrovolně zavřít do koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz.

Válka
Vesmír

V období střední křídy bujel v Antarktidě vlhký tropický prales

Věda

Zoo Ocean Park se kvůli koronaviru uzavřela a pandy se po 10 letech konečně spářily.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907