Ochutnal satanskou vodku s pálivou chilli papričkou a skončil v bezvědomí

28.07.2017 - Zuzana Rychlá

Vodka, která se jmenuje Satanova střela, by měla odrazovat sama o sobě. Tím spíš, pokud je její důležitou ingrediencí paprička Carolina Reapers

Vodka Satan's Shot -<p>Nápis na láhvi varuje: <em>„Pouze sám Satan je dost odvážný, aby pil tuto vodku. Pokud jste stejně odvážní, poznáte, jaké to je smažit se v pekle“</em></p>
Vodka Satan's Shot -

Nápis na láhvi varuje: „Pouze sám Satan je dost odvážný, aby pil tuto vodku. Pokud jste stejně odvážní, poznáte, jaké to je smažit se v pekle“


Reklama

Dvaačtyřicetiletá Emma Mirrington si minulý víkend vyrazila na sýrový a chilli festival, který se konal v jihoanglickém Guildfordu. Jako připomínku prožitého víkendu si Emma v jednom z festivalových stánků se suvenýry zakoupila láhev vodky Satan’s Shot, jejíž důležitou příměsí je i jedna z nejpálivějších chilli papriček na světě - Carolina Reapers.

TIP: Král je mrtvý: Velšan vypěstoval nejpálivější chilli papričku na světě

O suvenýr se Emma rozhodla podělit s přáteli, degustace satanské vodky ale podle všeho nedopadla nejlépe. Třicetiletý kamarád Emmy po požití pálivého nápoje ztratil vědomí a skončil v péči lékařů. Objevily se i informace, že vodka mohla obsahovat nemrznoucí směs – v Česku dobře známou z kauzy pančovaného alkoholu. Tato informace se ale později ukázala jako nepravdivá.

Mnohem pravděpodobnější tezí se tak jeví možnost, že muž po pozření vodky utrpěl anafylaktický šok způsobený kapsaicinem - prudkou alergickou reakci, která může končit i smrtí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Get Surrey | getsurrey.co.uk

  • Zdroj fotografií: Emma Mirrington

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Trénink s hologramem

Věda

Milovníci rozpálených skal

Kozorožec núbijský (Capra nubiana) je jediným druhem kozorožce, jenž je adaptován pro život v horkých a suchých oblastech. Žije v horských regionech severovýchodní Afriky a na Středním východě v nadmořských výškách do 3 000 metrů, kde si vybírá ty nejodlehlejší, nejvyšší a nejstrmější skalní stěny. V rámci tohoto druhu je velmi výrazný pohlavní dimorfismus – samci váží kolem 60 kilogramů a dorůstají délky kolem 125 cm, zatímco samice jsou maximálně kolem 30 kg těžké a ne delší než 105 cm. Vroubené rohy samců mohou být až 120 cm dlouhé a docházejí uplatnění při bojích o dominanci. Jejich srážky ale jen zřídka končí zraněním. (foto: Shutterstock)

Příroda

Slunce pohledem americké obervatoře Solar Dynamics Observatory z února 2015. (foto: NASA/SDO, CC0)

Vesmír

Představa létající lodě Sky Cruise (foto: Profimedia, Hashem Al-Ghaili)

Revue

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907