Odměna za hubnutí: Čínští šéfové platí zaměstnancům za shozené kilogramy

23.05.2017 - Zuzana Rychlá

Šéfové čínské investiční a poradenské firmy zvolili neobvyklý způsob motivace pro své zaměstnance – platí jim za hubnutí


Reklama

Práce v kanceláři spolu s nedostatkem pohybu a nezdravou stravou sebou nese riziko vzniku obezity. Šéfové čínské investiční a poradenské firmy proto přišli se zajímavým benefitem pro své zaměstnance. Za každý shozený kilogram jim vyplatí odměnu 100 jüanů (342 Kč), přičemž jedinou podmínkou je zhubnout alespoň o 3 kilogramy.

Nápad si čínští šéfové chválí – více než polovina zaměstnanců začala po vyhlášení motivačního programu navštěvovat posilovnu či jinak sportovat. Změnil se také jídelníček a stravovací návyky zaměstnanců – místo jídel z fast foodů častěji volí zdravější jídla. Rekordmankou se stala Wej Čou, která za dva měsíce dokázala zhubnout o 20 kilogramů a na odměnách si tak polepšila o 2 000 jüanů (zhruba 6 840 Kč).

Obezita je v Číně stále větším strašákem, odborníci odhadují, že do roku 2030 bude obezitou trpět každé čtvrté čínské dítě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CN West

  • Zdroj fotografií: CN WestDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907