Odměna za hubnutí: Čínští šéfové platí zaměstnancům za shozené kilogramy

23.05.2017 - Zuzana Rychlá

Šéfové čínské investiční a poradenské firmy zvolili neobvyklý způsob motivace pro své zaměstnance – platí jim za hubnutí


Reklama

Práce v kanceláři spolu s nedostatkem pohybu a nezdravou stravou sebou nese riziko vzniku obezity. Šéfové čínské investiční a poradenské firmy proto přišli se zajímavým benefitem pro své zaměstnance. Za každý shozený kilogram jim vyplatí odměnu 100 jüanů (342 Kč), přičemž jedinou podmínkou je zhubnout alespoň o 3 kilogramy.

Nápad si čínští šéfové chválí – více než polovina zaměstnanců začala po vyhlášení motivačního programu navštěvovat posilovnu či jinak sportovat. Změnil se také jídelníček a stravovací návyky zaměstnanců – místo jídel z fast foodů častěji volí zdravější jídla. Rekordmankou se stala Wej Čou, která za dva měsíce dokázala zhubnout o 20 kilogramů a na odměnách si tak polepšila o 2 000 jüanů (zhruba 6 840 Kč).

Obezita je v Číně stále větším strašákem, odborníci odhadují, že do roku 2030 bude obezitou trpět každé čtvrté čínské dítě.

  • Zdroj textu:

    CN West

  • Zdroj fotografií: CN West

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vražda knížete Václava, kterou v představách Matyáše Hutského spáchal o půlnoci sám Boleslav, iluminace z 2. poloviny 16. století.

Historie

Opečený ultrahorký neptun LTT 9779b je zřejmě zbytkem mnohem většího plynného obra.

Vesmír

Krmící se antilopa žirafí bývá častým terčem útoků lvů, gepardů, levhartů a šakalů.

Příroda
Zajímavosti

Spinosaurus aegyptiacus (přezdívaný Trnitý ještěr) žil na území dnešní severní Afriky v křídových obdobích před asi 112 až 94 miliony let.

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907