Odměna za hubnutí: Čínští šéfové platí zaměstnancům za shozené kilogramy

Šéfové čínské investiční a poradenské firmy zvolili neobvyklý způsob motivace pro své zaměstnance – platí jim za hubnutí

23.05.2017 - Zuzana RychláPráce v kanceláři spolu s nedostatkem pohybu a nezdravou stravou sebou nese riziko vzniku obezity. Šéfové čínské investiční a poradenské firmy proto přišli se zajímavým benefitem pro své zaměstnance. Za každý shozený kilogram jim vyplatí odměnu 100 jüanů (342 Kč), přičemž jedinou podmínkou je zhubnout alespoň o 3 kilogramy.

Nápad si čínští šéfové chválí – více než polovina zaměstnanců začala po vyhlášení motivačního programu navštěvovat posilovnu či jinak sportovat. Změnil se také jídelníček a stravovací návyky zaměstnanců – místo jídel z fast foodů častěji volí zdravější jídla. Rekordmankou se stala Wej Čou, která za dva měsíce dokázala zhubnout o 20 kilogramů a na odměnách si tak polepšila o 2 000 jüanů (zhruba 6 840 Kč).

Obezita je v Číně stále větším strašákem, odborníci odhadují, že do roku 2030 bude obezitou trpět každé čtvrté čínské dítě.

  • Zdroj textu

    CN West

  • Zdroj fotografií

    CN West


Další články v sekci