Ohnivá romantika: Hasiči zachránili z plamenů snubní prsten

25.08.2022 - Vilém Koubek

Mladíkovi se podařilo zachránit z ohořelého vraku auta snubní prsten. Ani vteřinu proto neváhal a požádal přítelkyni o ruku rovnou na místě neštěstí

<p><em>(ilustrační foto: Shutterstock)</em></p>

(ilustrační foto: Shutterstock)


Reklama

Myers Hart a Brooklynn Stevensová jeli společně se svým kamarádem ve vypůjčeném voze, když najednou uslyšeli hlasité prasknutí. Myers tedy zastavil a šel se podívat, co se stalo. Ke svému překvapení zjistil, že automobil hoří. Rychle proto upozornil spolucestující a všichni tři plamenům unikli.

TIP: Zásnuby v KFC se staly hitem internetu

Hasiči po příjezdu vrak zajistili, a teprve poté si mladík uvědomil, že v autě má schovaný zásnubní prsten pro svou přítelkyni. Poprosil proto zasahující hasiče, zda by se po prstenu nepodívali. Jako zázrakem se prsten podařilo nalézt zcela nepoškozený. Mladík si nenadálé štěstí vyložil jako jasné znamení, na místě poklekl a požádal Brooklynn o ruku. Dívka mu pak vedle ohořelých trosek řekla „ano“.

Šťastná dvojice Myers Hart a Brooklynn Stevensová. (foto: Williamson Fire-Rescue, se souhlasem k publikování)

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

100 dnů starý vlčí klon Maya. (foto: Sinogene Biotechnologies, CC0)

Věda

V Brně fungovala síť soukenických manufaktur, jedna z nich se nacházela na dnešní Lidické ulici. (foto: Archiv města Brna)

Historie

Miniaturní nenasytové

Kolibříci jsou nejmenšími zástupci ptáků na světě. Druh kalypta nejmenší (Mellisuga helenae), známý z Kuby, dosahuje délky pouze kolem 6 centimetrů a hmotnosti asi 2 gramy. Je tak jen asi dvakrát těžší než největší druh čmeláka. Srdce kolibříků (čeleď Trochilidae) tluče zhruba dvacetkrát za sekundu a jejich křídla mávnou za stejnou dobu dokonce osmdesátkrát. Aby malí opeřenci zvládli takový fantastický výkon, musí také hodně jíst – alespoň na poměry své velikosti. Každý den proto spořádají nektar v množství rovnajícím se až dvojnásobku vlastní hmotnosti! To z nich činí nejen největší jedlíky mezi ptáky, ale dokonce i jedny z největších nenasytů mezi všemi obratlovci.

Kolibříci mají neuvěřitelně výkonný metabolismus. Bylo změřeno, že srdeční rytmus může dosáhnout až 1 260 úderů za minutu a i v klidu se některé druhy nadechnou 250krát za minutu. Spotřeba kyslíku na gram svalové tkáně je u nich desetkrát vyšší než u elitních lidských atletů. (foto: Shutterstock)

Příroda
Vesmír

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907