Okřídlená selfie tyč: Dron Roam-e je specialistou na snímky tváře

06.04.2016 - Stanislav Mihulka

Selfie tyče jsou skvělý vynález. V době dronů je ale mohou nahradit šikovná létající zařízení, která se navigují na tváře


Reklama

Pokrok v oblasti selfie snímků si vzala na starost společnost IoT Group, která vytvořila malý šikovný dron jménem Roam-e. Vejde se do ruky a svými rozměry je podobný půllitrové lahvi s vodou.

Snadno uskladnitelný půlkilový dron Roam-e je specialistou na pořizování selfie snímků. Na jedno nabití může létat 20 minut. Když je ve vzduchu, tak se díky technologii rozeznávání tváře dokáže neustále navigovat tak, aby měl v záběru lidskou tvář.

TIP: Drony mohou člověka sledovat i kvůli jeho bezpečí v térénu

Dotyčného člověka pak dron Roam-e sleduje v předem nastavené vzdálenosti a pořizuje jeden selfie snímek za druhým. Lidský obličej přitom zvládne rozeznat ze vzdálenosti až 25 metrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Flying Selfies / IoT Group

  • Zdroj fotografií: IoT Group

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pazourkové pěstní klínu, objevené před 100 lety v Anglii, zřejmě vyrobili příslušníci druhu člověka heidelberského (Homo heidelbergensis). (ilustrace: University of Cambridge, Gabriel UguetoCC BY 4.0)

Věda

Přemyslovští králové – Vratislav II., Vladislav II., Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a Václav III. (ilustrace: panovnici.estranky.cz)

Historie

Kruh života 

Javier Murcia | Chování  | 2. místo

Útok zachycený na snímku předvídal Javier Murcia dlouho před tím, než k němu došlo. Všiml si totiž zřejmě nemocného pyskouna zelenavého, jak těžkopádně plave směrem k porostu, kde se ukrýval dravý kanic písmenkový. Samotný výpad trval doslova pouhý okamžik a predátor byl poté natolik zaměstnaný polykáním kořisti, že se k němu potápěč dostal takřka na dosah ruky. (foto: Underwater Photographer Of The Year 2022, © Javier Murcia)

Revue

K prevenci psychických potíží vznikla řada opatření, jako posílání různých překvapení, dárků či oblíbených jídel. Na palubě ale nesmějí chybět ani antidepresiva a samozřejmě léky proti nespavosti. (foto: Unsplash, CashCC0)

Vesmír

Americký letoun Douglas TBD Devastator, který se účastnil neúspěšného útoku na Tulagi. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

Experimenty ve Francii a ve Španělsku ukázaly, že po kávě se hůře odolává svodům nákupů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907