Okřídlená selfie tyč: Dron Roam-e je specialistou na snímky tváře

06.04.2016 - Stanislav Mihulka

Selfie tyče jsou skvělý vynález. V době dronů je ale mohou nahradit šikovná létající zařízení, která se navigují na tváře


Reklama

Pokrok v oblasti selfie snímků si vzala na starost společnost IoT Group, která vytvořila malý šikovný dron jménem Roam-e. Vejde se do ruky a svými rozměry je podobný půllitrové lahvi s vodou.

Snadno uskladnitelný půlkilový dron Roam-e je specialistou na pořizování selfie snímků. Na jedno nabití může létat 20 minut. Když je ve vzduchu, tak se díky technologii rozeznávání tváře dokáže neustále navigovat tak, aby měl v záběru lidskou tvář.

TIP: Drony mohou člověka sledovat i kvůli jeho bezpečí v térénu

Dotyčného člověka pak dron Roam-e sleduje v předem nastavené vzdálenosti a pořizuje jeden selfie snímek za druhým. Lidský obličej přitom zvládne rozeznat ze vzdálenosti až 25 metrů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Flying Selfies / IoT Group

  • Zdroj fotografií: IoT Group

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907