Opičí hlavy, ještěrky a psí lebky: Vítejte na voodoo tržišti v Togu

03.10.2016 - Martin Reichman

Africké Togo je jednou z nejchudších zemí na světě. Je ale také zemí, kde se velmi daří nejrůznějším domorodým náboženstvím, rituálům a místním šamanům. V šestimilionové zemi se více než polovina obyvatel hlásí k některému z tradičních domorodých náboženství. Jen třetinu země tvoří křesťané a pětinu muslimové. S šamanskými rituály ale souvisí i poptávka po nejrůznějších proprietách - na tržišti v hlavním městě Lomé tak lze pořídit sušené opičí hlavy, psí lebky, nejrůznější ještěrky, ptáky či žáby. V nabídce místních trhovců nechybí ani oblíbené panenky voodoo.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907