Ošetřovatelka z britské zoo zemřela po útoku tygra bengálského

30.05.2017 - Zuzana Rychlá

Tragický incident se během včerejška odehrál v zoologické zahradě v britském Huntingdonu. Třiatřicetiletá ošetřovatelka zde byla usmrcena tygrem bengálským


Reklama

Třiatřicetiletá ošetřovatelka Rosa Kingová byla včera krátce před polednem usmrcena tygrem bengálským poté, co se s šelmou ocitla sama ve výběhu. Ošetřovatelé, které přivolal zoufalý křik ženy, se marně snažili šelmu odehnat. Na místo dorazila letecká záchranná služba, ženě už ale pomoci nedokázali. Kingová patřila mezi zkušené ošetřovatele. Její doménou byla zejména práce s gepardy.

Přestože se šelma nedostala z klece, a nebyla tak ohrožena bezpečnost návštěvníků zoo, zhruba stovka lidí byla evakuována a zahrada uzavřena.

Potíže se šelmami nemá huntingdonská zoo poprvé. V říjnu 2008 z ní utekl gepard a skončil na zahradě sousedního domu. Na uprchlou šelmu tehdy pracovníky zoo upozornil devítiletý chlapec.

  • Zdroj textu:

    BBC, Daily Mail, hamertonzoopark.com

  • Zdroj fotografií: Hamerton Zoo Park

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907