Nová podoba Times Square: Křižovatku světa má oživit vertikální park

27.04.2016 - Stanislav Mihulka

Vměstnat do centra New Yorku nový park není úplně snadné. Co ho ale postavit na výšku?


Reklama

Times Square, oblast Manhattanu mezi Broadway a Sedmou avenue, bývá nazývána křižovatkou světa. Místo plné obchodu, umění, lidí a světelných reklam je jedním ze symbolů New Yorku. Vybudovat na Times Square nový park pro aktivní relaxaci i pasivní oddech je prakticky nemožné. Není na to dost místa. Jedině snad, kdyby šlo o vertikální stavbu.

TIP: Times Square je dominantou New Yorku

Společnost 100 Architects ze Šanghaje přišla s projektem Vertical Times, který umožňuje postavit poměrně rozlehlý park na malé ploše. Jde o víceúčelovou věž o šesti patrech, kterou by mohli využívat místní i turisté. Na Times Square by zabrala plochu pouhých 113 metrů čtverečních. Pokud věž Vertical Times doopravdy vyroste na Times Square, najdou zde návštěvníci hřiště, zahradu, restauraci i bar. Mezi jednotlivými patry se budou pohybovat pomocí výtahu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Architectural Digest

  • Zdroj fotografií: 100 Architects

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907