Pandemie koronaviru změnila způsob, jakým Evropané sportují

12.05.2020 - Martin Reichman


Reklama

Uzavřená sportoviště a vynucené omezení pohybu včetně sportovních aktivit, to vše se významným způsobem podepsalo také na tom, jakým způsobem trávili Evropané svůj volný čas. Ukazují to data, která zveřejnil americký výrobce sporttesterů a chytrých hodinek Garmin.

Pandemie COVID-19 ovlivnila pohybové aktivity obyvatel celé Evropy. Markantní změnu ukazují data z nejzasaženějších regionů – Itálie, Španělska, Francie, Německa a Velké Británie, ale i například Švédska, které zvolilo méně restriktivní cestu.

Z anonymizovaných dat milionů uživatelů vyplývá, že například ve Francii se zvýšil objem cyklistiky na trenažérech o 157 %. Také Španělsko a Itálie vykazují rekordně vysoké nárůsty na úrovni 273 % v Itálii a dokonce 309 % na území Španělska.

Kromě většího počtu zaznamenaných indoor cyklistických aktivit, grafy ukazují také nárůst průměrné vzdálenosti na jednu jízdu. Španělsko zaznamenává nárůst průměrné délky jízdy o 41 %, Německo o 12 %. Zajímavostí je křivka Švédska s extrémní hodnotou zaznamenanou 1. března. Tento datum se ve Švédsku kryje s termínem slavného Vasova běhu. Podle analytiků Garminu je možné, že část lidí, kteří se nemohli Vasova běhu zúčastnit, zvolila indoor cyklistiku jako náhražku. Nesportovalo se ale jen na trenažérech, data venkovní cyklistiky v Německu, Velké Británii a Švédsku, ukazují zvýšený pohyb i na kole venku. Jen v Německu jde o nárůst o 153 %.

 

Mezi nejoblíbenější sportovní aktivity během jara patří bezesporu běh. Ve Španělsku a Itálii, kde byla omezení ze sledovaných zemí nejtvrdší, klesl počet venkovních výběhů o 68 % a 42 %. O desítky procent se naopak zvýšil objem aktivit na běžeckých pásech. Měnily se ale zvyklosti běžců – ti, kteří zůstali u běhání venku, zkrátili uběhnuté vzdálenosti.

  • Zdroj textu:

    Garmin

  • Zdroj fotografií: Garmin, Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Bitva na Kulikově poli 

Historie

Letecký snímek pahorku Navan Fort

Věda

Přivrácenou stranu Měsíce možná zpočátku silně zahřívala rozpálená Země. Nemohlo by jít o příčinu odlišného geologického vývoje obou jeho polokoulí?

Vesmír
Zajímavosti

Po vítězství u Kurska se Abdulin zúčastnil bojů u řeky Dněpr a koncem listopadu 1943 utrpěl u Znaměnky vážné zranění.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907