Pětičlenný krocaní gang terorizoval obyvatele amerického městečka

20.02.2023 - Vilém Koubek

Skupinka agresivních krocanů začala terorizovat malé americké město. Ptáci na obyvatele útočili, a dokonce se jim snažili proklovat pneumatiky na autech


Reklama

Městečko Woburn ve státě Massachusetts se koncem listopadu potýkalo s krocaními výtržníky: Pětice divokých opeřenců zahrnovala čtyři samice a jejich vůdce, který dostal jméno Kevin. Lídr skupiny údajně něžné pohlaví rozohňoval a vedl do útoku.

Kevin, Monica, Ester, Patricia a Gladys

Například Meaghan Tolsonová si na policii stěžovala, že jí ptáci okupovali zahradu a doslova ji odmítali pustit z domu. April Droletteovou vyděsili ptáci natolik, že odmítla vystoupit z auta a musela si přivolat pomoc. Agresivní krocani podle ní blokovali dopravu a útočili na děti na kolech. Někteří obyvatelé ze strachu vycházeli z domu až po setmění.

TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst

Podle odborníka na krocany Davida Scarpittiho se jednalo o následek přílišného sblížení zvířat s lidmi. Útěk jako obranu přitom nedoporučoval, protože tím dotyčný v očích opeřených agresorů dál ztrácí autoritu. Mnohem lepší je prý nosit s sebou deštník a v případě potřeby jej roztáhnout, což útočníky vyděsí. Část obyvatel Woburnu si proto před své domy připravila hrábě a další nástroje, použitelné k obraně proti útočícím krocanům.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907