Pětičlenný krocaní gang terorizoval obyvatele amerického městečka

Skupinka agresivních krocanů začala terorizovat malé americké město. Ptáci na obyvatele útočili, a dokonce se jim snažili proklovat pneumatiky na autech

20.02.2023 - Vilém KoubekMěstečko Woburn ve státě Massachusetts se koncem listopadu potýkalo s krocaními výtržníky: Pětice divokých opeřenců zahrnovala čtyři samice a jejich vůdce, který dostal jméno Kevin. Lídr skupiny údajně něžné pohlaví rozohňoval a vedl do útoku.

Kevin, Monica, Ester, Patricia a Gladys

Například Meaghan Tolsonová si na policii stěžovala, že jí ptáci okupovali zahradu a doslova ji odmítali pustit z domu. April Droletteovou vyděsili ptáci natolik, že odmítla vystoupit z auta a musela si přivolat pomoc. Agresivní krocani podle ní blokovali dopravu a útočili na děti na kolech. Někteří obyvatelé ze strachu vycházeli z domu až po setmění.

TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst

Podle odborníka na krocany Davida Scarpittiho se jednalo o následek přílišného sblížení zvířat s lidmi. Útěk jako obranu přitom nedoporučoval, protože tím dotyčný v očích opeřených agresorů dál ztrácí autoritu. Mnohem lepší je prý nosit s sebou deštník a v případě potřeby jej roztáhnout, což útočníky vyděsí. Část obyvatel Woburnu si proto před své domy připravila hrábě a další nástroje, použitelné k obraně proti útočícím krocanům.


Další články v sekci