Plátna proti rakovině: Obrazy desetileté dívky vydělávají peníze pro charitu

01.10.2020 - Vilém Koubek

Malby desetileté dívky, kterou mnozí označují za malého Moneta, vydělaly na dobré účely v přepočtu víc než 1,4 milionu korun

<p>V loňském roce získala Daisy ocenění Young Achiever for Arts, udělované výjimečným mladým lidem z hrabství Yorkshire.</p>

V loňském roce získala Daisy ocenění Young Achiever for Arts, udělované výjimečným mladým lidem z hrabství Yorkshire.


Reklama

Když před čtyřmi lety propukla u babičky i dědečka malé Daisy Wattové rakovina, rozhodla se dívka prarodiče rozveselit a namalovala jim květinovou zahradu. Její matka si hned všimla, že obraz zdaleka neodpovídá úrovni šestileté malířky, a zeptala se dcery, zda by nechtěla pro dobré účely vytvořit ještě jedno plátno. Obě dílka pak umístila do dražby: Květinové výjevy přilákaly pozornost celého světa, nakonec se prodaly v přepočtu za 276 tisíc korun a peníze putovaly na boj s rakovinou.

TIP: Devítiletá dívenka staví mobilní přístřešky pro bezdomovce

Dívenka si záhy vysloužila přirovnání ke slavnému francouzskému impresionistovi Claudu Monetovi a její obrazy během čtyř let „vydělaly“ na charitativní účely přes 1,4 milionu korun.

 

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907