Plátna proti rakovině: Obrazy desetileté dívky vydělávají peníze pro charitu

01.10.2020 - Vilém Koubek

Malby desetileté dívky, kterou mnozí označují za malého Moneta, vydělaly na dobré účely v přepočtu víc než 1,4 milionu korun

<p>V loňském roce získala Daisy ocenění Young Achiever for Arts, udělované výjimečným mladým lidem z hrabství Yorkshire.</p>

V loňském roce získala Daisy ocenění Young Achiever for Arts, udělované výjimečným mladým lidem z hrabství Yorkshire.


Reklama

Když před čtyřmi lety propukla u babičky i dědečka malé Daisy Wattové rakovina, rozhodla se dívka prarodiče rozveselit a namalovala jim květinovou zahradu. Její matka si hned všimla, že obraz zdaleka neodpovídá úrovni šestileté malířky, a zeptala se dcery, zda by nechtěla pro dobré účely vytvořit ještě jedno plátno. Obě dílka pak umístila do dražby: Květinové výjevy přilákaly pozornost celého světa, nakonec se prodaly v přepočtu za 276 tisíc korun a peníze putovaly na boj s rakovinou.

TIP: Devítiletá dívenka staví mobilní přístřešky pro bezdomovce

Dívenka si záhy vysloužila přirovnání ke slavnému francouzskému impresionistovi Claudu Monetovi a její obrazy během čtyř let „vydělaly“ na charitativní účely přes 1,4 milionu korun.

 

 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kočky hlazení nevyžadují, ale tolerují ho výměnou za krmení. Ukázalo se, že klíčem je respektovat požadavky malých šelem a nevnucovat se.

Zajímavosti

Ekonomické ztráty kvůli suchu činí na Jihozápadě za rok 2020 11,4 až 23 miliard dolarů (asi 247 až téměř 500 miliard Kč).

Věda
Reklama

Finští vojáci očekávají sovětský útok v krytu na linii VT, červen 1944.

Válka
Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907