Plavková revoluce: Za střih odhalující nohy hrozilo návrhářce Kellermanové vězení

15.08.2016 - Kateřina Helán Vašků


Reklama

Plavky dnes patří k neodmyslitelným letním módním doplňkům. Vývoj až k současné podobě elastického úboru však zdaleka neprobíhal hladce. Za šokující se svého času považovalo i odhalené rameno.

TIP: Módní trendy: 100 let pánských plavek ve třech minutách

Na počátku 20. století šokovala vodní balerína Annette Kellermanová veřejnost, když se představila ve zcela nové podobě plavek. Rafinovaný střih totiž odhaloval ramena, krk a co horšího – i nohy. Omráčila tím sice nejednoho muže v publiku, ale za tento počin byla zatčena za veřejné pohoršení. Soud ale nakonec uznal, že v rámci plavání méně látky znamená více a Kellermanová tak inspirovala mnoho dalších žen. Nezadržitelně se šířící trend podpořil mimo jiné i nově vznikající kult módních časopisů na počátku 20. let minulého století. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Delfíni umí při náhlém vynoření usměrnit tvorbu bublinek dusíku tak, aby se jim nedostávaly do krevního oběhu a nekolovaly po těle. (foto: Unsplash, NOAA, CC0)

Příroda

Portrétová fotografie Emila Holuba s neodmyslitelnou tropickou přilbou. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Model blízkého planetárního systému TRAPPIST-1. (foto: NASA, R. Hurt, T. PyleCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Archeologové v Izraeli objevili 44 byzantských zlatých mincí a další cenné předměty. (foto: Israel Antiquities Authority, Dafna GazitCC BY 4.0)

Věda

Turecká obsluha kulometu s rakousko-uherským instruktorem. (foto: Jiří Ráčil, oldphoto.info -se souhlasem k publikování)

Válka

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907