Pohřbeni zaživa: Netradiční léčebná procedura ukrajinského psychologa

24.10.2018 - Vilém Koubek

Ukrajinský psycholog pomáhá svým pacientům nacházet chuť do života tím, že je na dvě hodiny pohřbí pod zem


Reklama

Nejmenovaný Ukrajinec z Kyjeva si vyrazil na houby, ovšem místo budoucí smaženice našel dvanáct čerstvě vyhloubených hrobů. Svůj objev okamžitě nahlásil policii a příslušníky pak vyšetřování zavedlo k psychologovi Andreji Žeľvetrovi.

Nakonec se ukázalo, že jámy nečekají na lékařovy nepřátele, ale tvoří součást jeho terapie: Odborník totiž pacientům pomáhá nacházet chuť do života tím, že je zavře do rakve a na dvě hodiny je pohřbí. Metoda je velmi efektivní – jak tvrdí ti, kdo ji podstoupili. Do truhel jsou navíc zavedeny trubky, aby se nebožáci neudusili. Policie tak musela uznat, že se lékař nedopouští ničeho trestného, a netradiční praktiky tudíž mohou pokračovat.

Svérázný Ukrajinec není prvním, kdo podobný léčebný postup využívá. Pohřeb nanečisto lze absolvovat například i v Jižní Koreji. I zde má drsná zkušenost připomenout hodnotu lidského života.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907