Pohřešovaný Bolivijec přežil 31 dní v džungli na červech a dešťové vodě

02.03.2023 - Zuzana Rychlá a ČTK

Pátrací tým v Bolívii nalezl 31 dní pohřešovaného muže, který se ztratil v amazonské džungli na severu země při lovu s přáteli. Bolivijec za měsíc v pralese zhubl 17 kilogramů, vykloubil si kotník a přežil díky tomu, že pil dešťovou vodu, kterou sbíral do bot, jedl červy a další hmyz.

<p>Jhonattan Acosta byl po 31 dnech nalezen pátrací skupinou složenou z místních obyvatel a přátel.<em>(foto: Unsplash, Nathalia Segato, CC0; Facebook, Jhonattan Acosta)</em></p>

Jhonattan Acosta byl po 31 dnech nalezen pátrací skupinou složenou z místních obyvatel a přátel.(foto: Unsplash, Nathalia Segato, CC0; Facebook, Jhonattan Acosta)


Reklama

„Jedl jsem červy a hmyz. Nevěřili byste, čím vším jsem si musel projít, abych takhle dlouho přežil,“ uvedl Jhonattan Acosta pro televizi Unitel TV. Po měsíci stráveném v džungli spatřil pátrací skupinu, kterou tvořili jeho přátelé a místní obyvatelé. Acosta se k nim dokulhal přes trnité keře a křičel, aby na sebe upozornil.

TIP: Neuvěřitelné zápasy o přežití: 270 dnů bez pomoci uprostřed oceánu

Acosta za dobu strávenou v pralese narazil na několik divokých zvířat včetně jaguára. Neměl s sebou mačetu ani baterku a poslední náboj v brokovnici vystřelil, aby vyplašil stádo pekariovitých – prasatům podobných amazonských sudokopytníků. Muž se po traumatické zkušenosti rozhodl zanechat lovu a věnovat se hudbě. „Bude hrát hudbu k oslavě boha, kterému to slíbil a myslím, že svůj slib dodrží,“ uvedl Jhonattanův mladší bratr Horacio Acosta.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jaderný test z 25. července 1946 (označovaný jako „B – Baker“) se vůbec poprvé v dějinách uskutečnil pod hladinou moře. Američané při něm spustili bombu do hloubky 27 metrů a odpálili; naráz se tak vzedmulo půl milionu tun vody a 50 z 92 lodí bylo rozmetáno na prach. (foto: Wikimedia Commons, Library of CongressCC0)

Zajímavosti

Pouštní krajina s mustatilem v popředí snímku. Na podobném místě nalezli archeologové sedm tisíc let staré obětiště obsahující lidské a zvířecí ostatky. (foto: PLoS ONE, Melissa KennedyCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrající si slůňata – stále v bezpečné blízkosti dohlížejících samic. (foto: Marek Velechovský - se souhlasem k publikování)

Příroda

V bitvě u Hradce Králové, známé také jako bitva u Chlumu či u Sadové, se na obou stranách dohromady utkalo na 430 000 mužů. S výjimkou bitvy u Lipska v roce 1813 nebojovalo nikde jinde za celé 19. století víc vojáků. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Argentinské kukuřičné pole s tváří Lionela Messiho. (foto: Profimedia)

Revue

Hvězdný terminátor představuje rozhraní mezi osvětlenou a neosvětlenou stranou planety. (ilustrace: University of California, Irvine, Ana LoboCC BY 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907