Pokémony v Hirošimě nechceme!

28.07.2016 - Martin Reichman

Pokémon Go, herní hit letošního léta, se těší obřímu zájmu hráčů i pozornosti médií. Masový úspěch hry sebou ale nese i problémy


Reklama

Jen několik dnů po vypuknutí pokémonského šílenství se začaly objevovat zprávy o přepadených lidech, kteří se nechali nalákat na lov pokémonů na odlehlých místech, kde byli následně oloupeni. Ve Phoenixu zase hra lákala k lovu příšerek poblíž hotelu, ve kterém se mělo zdržovat větší množství sexuálních delikventů.

Ne všechny problémy ale musí souviset s kriminalitou. V americkém Auburnu se osmadvacetiletý muž místo řízení věnoval lovu příšerek. Výsledkem byla ošklivá dopravní nehoda po nárazu do stromu. Ve Spojených státech zadržela pohraniční stráž dvojici Kanaďanek, které nelegálně překročily hranici - dvě nezletilé dívky pronásledovaly pokémony a nevšimly si, že přitom opustily svou zemi a vstoupily na území USA.

Zábava na hranici vkusu

Ne všichni jsou ze hry nadšení a například americký památník holokaustu chce zastavit lov Pokémonů v tomto pietním prostředí. Podle představitelů muzea není honění se za virtuální postavičkou během návštěvy washingtonského muzea známkou dobrého vkusu.

Ke stejnému kroku se nyní rozhodl i správce památníku v japonské Hirošimě. Požádali proto vývojáře, aby z pietního místa neprodleně odstranil tzv. PokeStop, tedy místo, lákající hráče k lovu pokémonů a honbě za virtuální výbavou. PokeStop má z památníku zmizet nejpozději do 6. srpna, kdy se zde koná tradiční pietní setkání.

  • Zdroj textu:

    New York Post

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dvojice nejvyšších kamčatských sopek: zleva vzdálenější Ključevskaja (4 750 metrů) a bližší vulkán Kamen (4 575 metrů), který je už neaktivní.

Zajímavosti
Vesmír

Lidé v Japonsku věřili, že nindžové jsou něco jako smrtící plyn: lehčí než vzduch, schopní protáhnout se klíčovou dírkou a neviditelní…

Historie

Dobře vyvinuté zadní končetiny sloužily klokanomyším ke skákání.

Příroda
Zajímavosti

Model pravěkého tučňáka v životní velikosti

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907